reklama

MS v hokeji: Ceny potravin jsou ve Švédsku třikrát vyšší

Ceny potravin a služeb jsou ve Švédsku oproti České republiec zhruba třikrát vyšší. Ceny potravin a služeb jsou ve Švédsku oproti České republiec zhruba třikrát vyšší. autor: Reuters
V posledním článku o tipech k výletu na hokejový šampionát se podíváme na orientační ceny potravin a služeb ve Švédsku.

Praha - Na hokejové mistrovství světa se vyplatí jet autem. A to nejen proto, abyste si sebou do Stockholmu vzali zásoby piva, jak jsme psali včera (čtěte ZDE).

Prodraží se třeba cestování v samotném Stockholmu. Za obyčejnou šedesátiminutovou jízdenku platnou v jedné zóně metra zaplatíte přibližně devadesát českých korun.

V posledním článku s informacemi k výletu na hokejový šampionát, který za necelé dva týdny česká hokejová reprezentace zahájí ve Švédsku, se podíváme na orientační ceny tamních potravin a služeb.

Vzít si sebou vlastní zásoby, se opravdu vyplatí.

Švédsko v roce 2003 v referendu odmítlo přijetí eura a nadále používá svou švédskou korunu v aktuálním kurzu 1 SEK = 3,02 CZK.

Počítejte s tím, že potraviny jsou ve Švédsku drahé zhruba trojnásobně jako v České republice a to stejné platí také o restauracích. Kvůli prohibici je obzvlášť drahý alkohol.

Za čepované pivo v restauraci zaplatíte klidně i 200 českých korun. Vodu ve džbánu ale dostanete v každé restauraci zdarma.

Podívejte se na přibližné ceny základních potravin a služeb ve Švédsku, dějišti hokejového mistrovství světa:

cena v korunách
60ti minutová jízdenka na MHD 90
Nástupní taxa + 1 km taxi 120 + 60
Chléb 750g 70
Mléko 1l 25
Šunka 100g 15
Máslo 500g 60
Hotové jídlo pro 1 osobu 200
Čepované pivo 0,4l 120 - 200
Víno 0,2l 210
reklama