reklama

Britský gólman si na hokejovém MS vychytal angažmá ve slovenské extralize

Ben Bowns Ben Bowns autor: Reuters
Velká Británie na letošní mistrovství světa v hokeji odjela jako outsider a měla na turnaji plnit roli boxovacího pytle pro tradiční hokejové země. Jenže i díky brankáři Benu Bownsovi trápili ostrované nejednoho favorita a po výhře nad Běloruskem dokonce snili o čtvrtfinále. 

Britové sice nakonec skončili ve skupině A sedmí a na play off si museli nechat zajít chuť, ale Bowns nakonec přeci jen může turnaj hodnotit jako úspěšný.

Obavy z únosu za město i lákavé platy pro extraligisty. Čech popisuje britský hokej Obavy z únosu za město i lákavé platy pro extraligisty. Čech popisuje britský hokej Čtěte zde

Ve vzájemném zápase se Slováky (1:2) svými více než 40 zákroky učaroval trenérovi Jánu Pardavému na střídačce soupeře natolik, že si jej někdejší reprezentant stáhl do "své" Dukly Trenčín. 

"Už se nemůžu dočkat, až obleču žlutočerný dres Dukly. O Trenčíně jsem slyšel samé skvělé věci, těším se na fanoušky, atmosféru i krásné město," vzkázal třicetiletý gólman, který během MS naskočil do šesti zápasů a udržel si nečekaně vysokou úspěšnost 91 procent. 

Bowns během své kariéry působil převážně na britských ostrovech, v minulé sezoně ale chytal za Štýrský Hradec v mezinárodní lize ICEHL (dříve EBEL). 

reklama