reklama

Hertl se vrací, útoky v novém složení. Češi jdou na Kanadu

Jakub Nakládal dnes bude hrát, stejně jako Tomáš Hertl Jakub Nakládal dnes bude hrát, stejně jako Tomáš Hertl autor: Lukáš Bíba
V brance dostane poprvé na turnaji od začátku přednost Ondřej Pavelec, který v sobotu proti Lotyšsku nahradil ve druhé třetině Alexandera Saláka.

Praha - Čeští hokejisté nastoupí v dnešním zápase na mistrovství světa v Praze proti Kanadě bez útočníka Jakuba Klepiše, do hry se naopak vrací Tomáš Hertl. Hrát bude i obránce Jakub Nakládal, jenž vynechal nedělní trénink.

V brance dostane poprvé na turnaji od začátku přednost Ondřej Pavelec, který v sobotu proti Lotyšsku nahradil ve druhé třetině Alexandera Saláka.

"Klepiš dostal volno, které podle lékařů potřebuje. Má nějaké naraženiny," řekl asistent trenéra Ondřej Weissmann novinářům po dnešním dopoledním rozbruslení v O2 areně.

Zkušený třinecký útočník se zranil v sobotu hned při prvním střídání, když si po souboji u mantinelu zřejmě pochroumal rameno. Ve druhé části se ale vrátil a utkání dohrál. Stejně jako Hertl a Nakládal v neděli netrénoval. Vedení českého týmu se rozhodlo zdravotní problémy hráčů blíže nespecifikovat.

Červenka k Voráčkovi

Před duelem s Kanadou, jedním z hlavních favoritů turnaje, se čeští trenéři rozhodli pozměnit složení útočných formací. K Jakubu Voráčkovi a Vladimíru Sobotkovi se posunul Roman Červenka, s Jaromírem Jágrem a Janem Kovářem bude nově hrát Martin Erat.

Navrátilec do sestavy Hertl bude nastupovat s Jiřím Novotným a Radkem Smoleňákem. Beze změn zůstal jen čtvrtý útok Dominik Simon - Petr Koukal - Martin Zaťovič.

"Pořád zkoušíme a hledáme ideální variantu. Doufám, že máme před sebou ještě hodně utkání. Druhým důvodem je fakt, že změny si trošku vynucují drobné šrámy," uvedl Weissmann. Potvrdil, že Češi budou opět nasazovat do hry tři obranné dvojice. Jako sedmý bek bude připraven Jakub Krejčík.

Kanada zatím na MS porazila Lotyšsko 6:1 a Německo 10:0, může se tak pochlubit nejproduktivnějším útokem. "Jejich produktivita mě nevystrašila a doufám, že hráče taky ne. Každý zápas je jiný," pousmál se spolupracovník kouče Vladimíra Růžičky.

Duel v O2 areně začne ve 20:15 (online sledujte zde)

Předpokládaná sestava ČR: Pavelec - Němec, Hejda, Nakládal, Kolář, Jordán, Čáslava - Voráček, Sobotka, Červenka - Jágr, Jan Kovář, Erat - Hertl, Novotný, Smoleňák - Simon, Koukal, Zaťovič.

reklama