reklama
20:15 • MS v hokeji 2015 • Základní skupina
3:6
(1:2,1:1,1:3)
Česko. Vlajka
Česko
Kanada. Vlajka
Kanada
  • 20. Erat (Kovář, Jágr), 36. Zaťovič (Simon, Kolář), 58. Sobotka (Voráček)
  • 5. Eberle (Duchene), 19. Hall (Muzzin), 38. Couturier (Toffoli), 43. Seguin (Hall, Barrie), 51. Crosby (Giroux), 59. Toffoli (O´Reilly, Mackinnon)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z třetího duelu české hokejové reprezentace na MS v hokeji 2015. V pondělí se od 20:15 Češi utkají s Kanadou.

MS 2014, Česko-Kanada: Martin Zaťovič - Kyle Turris Canada's Kyle Turris (R) celebrates his goal next to Martin Zatovic of the Czech Republic (L) during the second period of their men's ice hockey World Championship group | Foto: Reuters

Letošní šampionát se zatím vyvíjí podle očekávání. Loňská vzpoura trpaslíků je zapomenuta, a tak dnešní duel Česka proti Kanadě je tak trochu bitvou o druhé místo v tabulce skupiny. V případě výhry Javorových listů to bude šance vrátit se na první pozici.

Z Kanady jde ovšem na šampionátu velký strach, tým kolem hvězdy Sidneyho Crosbyho nebudí hrůzu jen velkými jmény, ale ve dvou odehraných utkáních dokázal, jak útočná síla v něm vězí. Nejprve roznesla Lotyšsko 6:1 a pak naprosto znemožnila Německo výsledkem 10:0. Českou obranu tak čeká pořádná prověrka.

Ale ani Češi na to nejsou nejhůře, se Švédskem prohráli až po nájezdech 5:6 a s Lotyšskem vyhráli 4:2. Čím se můžou pyšnit jsou přesilovky. S poloviční úspěšností v jejich proměňování jsou jasně na vrcholu statistik šampionátu.

Ale dnes to samozřejmě není jen o utkání Česko - Kanada. Máme za sebou už dva odehrané duely. V tom ostravském si Amerika poradila s Ruskem 4:2 (čtěte zde), v tom pražském zase Švédsko rozcupovalo Lotyše 8:1 (více zde).

MS 2015: Švédsko - Lotyšsko: Loui Ericsson MS 2015: Švédsko - Lotyšsko: Loui Ericsson | Foto: Milan Kammermayer

Jak se vyvíjí situace ve skupinách si můžete zkontrolovat v naší přehledné infografice ZDE.

Podle zpráv z českého tábora by dnes měla být v české sestavě řada změn. Především by v bráně měl od začátku začít Ondřej Pavelec, do sestavy se vrací dosud zraněný Tomáš Hertl, pauzu si naopak na doporučení lékařů dá Jakub Klepiš, který si v utkání proti Lotyšsku pochroumal rameno.

Námi sledovaný duel bude hodně zajímavý i z toho úhlu pohledu, že se potkají dva kamarádi Jakub Voráček a Claude Giroux, kteří spolu válčí ve Philadelphii. Na Jejich srovnání se můžete podívat v naší grafice ZDE.

 

Sestava ČR: Pavelec (Salák) – Hejda, Němec – Kolář, Nakládal – Čáslava, Jordán – Krejčík – Červenka, Sobotka, Voráček – Kovář, Jágr, Erat – Novotný, Hertl, Smoleňák – Zaťovič, Koukal, Simon

Česko. Vlajka Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012

Sestava Kanady: Smith (Jones) – Hamhuis, Burns – Wiercioch, Savard – Muzzin, Barrie – Ekblad – Mackinnon, Crosby, Spezza – Giroux, Ennis, Seguin – Hall, Duchene, Eberle – Couturier, Eakin, Toffoli – O´Reilly

Kanada - vlajka

Dnešní zápas bude řídit rusko-finská dvojice rozhodčích Bulanov - Rönn.

Pokud vám přijde ta chvíle do zápasu ještě dlouhá, můžete se podívat, jak včera čeští hokejisté cestovali do tréninkové haly v Holešovicích. Jaromír Jágr měl privilegium automobilového převozu.

A propos, když jsme u Jágra, proti Lotyšsku dal už svůj 51 gól v reprezentaci. Navýší ještě svůj účet?

Jdeme na to, hráči už proudí na led.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Nastartovaného Červenku zastavil ofsajd.

1.

První střelu si vzal na starost Jágr a Smith tak musel poprvé do rozkleku.

2.

Autor hattricku proti Německu Hall prověřil poprvé Pavelce, ten byl pozorný.

3.

Kolář skvěle odstavil Toffoliho a Pavelec mohl snadno přerušit hru.

3.

Voráček udělal v řadách Kanady neuvěřitelnou paseku, porazil Smithe, který se nestihl vrátit do brány a Jordán netrefil opuštěnou klec. Pak ještě střílel Červenka, ale to už byl gólman Arizony na svém místě.

reklama