reklama

Kanonýr Moses bude reprezentovat Spojené státy na MS

autor: Reuters
Hokejový útočník Steve Moses z Jokeritu Helsinky, nejlepší střelec základní části této sezony Kontinentální ligy, bude reprezentovat Spojené státy americké na květnovém mistrovství světa

New York - Hokejový útočník Steve Moses z Jokeritu Helsinky, nejlepší střelec základní části této sezony Kontinentální ligy, bude reprezentovat Spojené státy americké na květnovém mistrovství světa v Praze a Ostravě. Uvedl to deník USA Today. Vedení americké asociace zatím nezveřejnilo, kdo bude tým na šampionátu trénovat ani podobu realizačního týmu.

Na MS by se ale podle deníku měli objevit tři talentovaní hráči působící na univerzitách. Osmnáctiletý útočník Dylan Larkin, jehož draftoval loni Detroit, hraje v univerzitním týmu Michiganu. O tři roky starší Jimmy Vesey, kterého si vybral v roce 2012 Nashville, je na Harvardu. Stejně starý obránce Mike Reilly, po němž sáhl v roce 2011 Columbus, hraje za univerzitní tým Minnesoty.

Pětadvacetiletý Moses nastřílel v KHL v základní části v 60 zápasech 36 branek a překonal rekord soutěže. Dosud se o něj dělili s 35 góly čeští hráči Jan Marek (za Magnitogorsk) a Pavel Brendl (Nižnij Novgorod) z první sezony KHL 2008/09, Slovák Marcel Hossa (Dinamo Riga) z ročníku 2009/10 a Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) ze sezony 2012/13. Dnes Moses podepsal jako nedraftovaný volný hráč roční kontrakt v NHL s Nashvillem.

reklama