reklama
19:15 • MS v hokeji • Finále
2:3
1:0 0:1 1:1 0:1
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finsko
Kanada - vlajka - Sport 2016
Kanada
  • 9. Ruohomaa (Kaski)
  • 46. Lindbohm (Nousiainen, Ruohomaa)
  • 25. Comtois (Brown, Walker)
  • 53. Henrique (Comtois, Brown)
  • 67. Paul (Brown)

Vítejte u online přenosu z finále MS v hokeji 2021 mezi Finskem a Kanadou. Zápas začíná v neděli v 19:15 a živě jej vysílá stanice ČT Sport.

Úvodní sestavy:

Finsko: Olkinuora (Säteri) - Sund, Koivisto, Kaski, Määttä, Pokka, Ohtamaa (A), Nousiainen, Lindbohm - Anttila (C), Björninen, Mäenalanen - Lundell, Ojamäki, Ruotsalainen - Innala, Kontiola (A), Pakarinen - Ruohomaa, Turunen, Sallinen.

Kanada: Kuemper (Hill) - S. Walker, Ferraro, Power, Stecher (A), Bernard-Docker, Beaudin, Schneider - Henrique (C), Co. Brown (A), Mangiapane - Vilardi, Bunting, Comtois - Danforth, N. Paul, Pirri - Foudy, Anderson-Dolan, Hagel - Perfetti.

Rozhodčí: Fraňo, Romasko - Lazarev, Šalagin

Finsko v základní skupině prohrálo pouze jeden zápas, a sice poměrně překvapivě proti Kazachstánu. Postup si tedy zajistili z druhého místa a ve čtvrtfinále vyzvali český výběr. O jeho osudu rozhodla jediná branka, díky které se z postupu radovali Finové. V semifinále se posléze ´´Suomi´´ postavili proti Německu, které se po výsledku 1:2 muselo spokojit s bojem o bronz.

Kanada měla hodně vlažný vstup do turnaje.Po úvodní porážce s Lotyšskem následovaly prohry i USA a Německem a situace javorového listu byla vážná. Nakonec však v dalších zápasech přidali tři výhry a v posledním duelu skupiny proti Finsku si díky získanému bodu za prohru na nájezdy a souhře okolností zajistili čtvrtfinále. V něm v prodloužení poslali domů Rusy a v semifinále je nezastavili ani Američané. 

Finové ve vyřazovací fázi brankami poměrně šetřili, na postup do finále proti Kanadě to ovšem stačilo.

Na šampionátu je už znám držitel první medaile. Odpoledne si bronz proti Němcům po vysoké výhře vybojovaly Spojené státy.

V rámci rekapitulace turnaje si projděte všechny dosavadní výsledky šampionátu.

0:01

Utkání právě začalo.

0:35

V prvním útoku Finové vyslali jen slabé nahození, které raději Kuemper ukryl do lapačky a vhazovat se bude v kanadském obranném pásmu.

1:02

Do zajímavé akce se nyní hnal Bunting, avšak kotouč měl k jeho smůle na bekhend, a tak jeho zakončení z dobré pozice skončilo mimo.

1:57

Finové dostali touš jen do střední třetiny a okamžitě odjíždějí na střídačku. Kanada tak bude začínat z vlastní poloviny.

2:36

Olkinuora posléze uschoval puk pod lapačku při zakončení hostů z levé strany a buly je tak nařízeno ve finském obranném pásmu.

3:33

Lundell chtěl šikovnou žabičkou vysunout do šance svého kolegu, avšak Kanaďané pohotově puk sklepli do své moci.

3:44

Olkinuora měl chvíli zakrytý výhled, ale nakonec si s nahozením od modré čáry poradil a připsal si další zákrok do statistik.

4:01

Další akce Kanady končí hvizdem čárového rozhodčího, který odpískal postavení mimo hru.

4:15

První vyloučení zápasu na straně Kanady. Justin Danforth vyfasoval 2+10 minut za vražení na hrazení.

4:40

Kanada přežila úvodní zámek Finů a vyhazují puk přes všechny čáry až ke Kuemperovi.

5:30

Finsku se zatím nedaří na delší dobu usadit v pásmu a Kanada se zatím celkem v pohodě brání.

5:58

Až teď přišla první solidní možnost Finů. Ruohomaa z prostoru pravého kruhu nebezpečně vypálil, ale Kuemper zakročil svou vyrážečkou.

6:15

Úvodní oslabení Kanady je u konce a hraje se opět v pěti proti pěti.

reklama