reklama

Odpolední šlofíček zabral. Pastrňák a Krejčí nastoupí proti Rusku ve formaci s Jaškinem

David Krejčí (vlevo) a David Pastrňák (v popředí) přicházejí ke kodaňské Royal Aréně. David Krejčí (vlevo) a David Pastrňák (v popředí) přicházejí ke kodaňské Royal Aréně. autor: Luboš Vácha
David Pastrňák a David Krejčí jsou připraveni nastoupit do zápasu české reprezentace proti Rusku. Čerstvé posily z Bostonu si zahrají v jedné řadě s Dmitrijem Jaškinem.

Kodaň (od našeho zpravodaje) - Poslední posily českého týmu na světovém šampionátu v Dánsku David Pastrňák a David Krejčí nastoupí už do dnešního utkání proti Rusku (20:15).

Útočníci Bostonu přiletěli do dějiště turnaje dnes ráno a v poledne vyjeli s týmem na rozbruslení. Cítili se unavení a asistent trenéra Václav Prospal se stavěl k jejich nasazení do zápasu spíše odmítavě. Rozhodnutí měli učinit sami hráči po krátkém odpočinku a debatě s trenéry.

Zdá se, že si Pastrňák s Krejčím po obědě dostatečně odpočinuli a cítí se připraveni naskočit do čtvrtého utkání národního týmu na turnaji. Podle posledních zpráv budou hrát ve formaci s Dmitrijem Jaškinem.

Jednadvacetiletý Pastrňák zaznamenal v letošní sezoně NHL sto bodů a zahraje si na třetím mistrovství světa, o jedenáct let starší Krejčí se na světovém šampionátu představí rovněž potřetí, a to po šesti letech.

Nasazení obou Davidů do zápasu znamená, že ze sestavy pro duel s Rusy vypadli Jakub Krejčík a Robert Kousal. 

Jsem Rus a vždycky budu. Ale reprezentuju Česko a jsem za to rád, říká Jaškin o duelu proti "svým" Jsem Rus a vždycky budu. Ale reprezentuju Česko a jsem za to rád, říká Jaškin o duelu proti "svým" Čtěte zde
reklama