reklama

Frustrace Slováků po derby: V prodloužení jsme si neškrtli. S dřívějším stylem bychom prohráli 0:8

O českém triumfu rozhodl v prodloužení Dmitrij Jaškin. O českém triumfu rozhodl v prodloužení Dmitrij Jaškin. autor: Reuters
Na Slovensku vládne smutek. Tamní reprezentace prohrála na hokejovém mistrovství světa derby proti Česku 2:3 v prodloužení.

Praha - Od druhé třetiny vypálili pouze devětkrát, celkově na střely prohráli 17:42. Přesto Slováci sahali proti českým rivalům po výhře. 

Lukáš Cingeľ mohl krátce před třetí sirénou zvýšit na 3:1, jenže kvůli obětavě bránícímu Romanu Červenkovi neprocpal kotouč do prázdné brány. Z následného protiútoku vyrovnal mladík Martin Nečas.

Jedna část fanoušků jančila radostí, druhá polykala bolestivou frustraci.

"Když jsem získal puk, nechtěl jsem, aby z toho bylo zakázané uvolnění, takže jsem ho vyvezl za červenou čáru," vysvětloval nešťastník Cingeľ klíčovou situaci. "Při střele mi do hokejky píchl vracející se hráč."

"V posledních sekundách už jsem myslel, že to zvládneme," přiznal zadák Dominik Graňák. "Díval jsme se, jak slovenští fanoušci stáli na nohách. Asi jsem to ještě neměl dělat."

Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Prohlédněte zde

Slováci skvěle zvládli přesilovky, v nichž dali oba góly, i oslabení. Jenže při hře pět na pět se postupem času vytráceli. V prodloužení nevystřelili ani jednou, za což je rozhodující trefou potrestal Dmitrij Jaškin.

"Češi byli rychlí a aktivně nás napadali. To nám dělalo velké potíže," prohlásil kanadský kouč poraženého mužstva Craig Ramsay.

"Žádné 'štěstí, klika, náhoda' tentokrát neplatilo," píše web Hospodarskych novin. "Češi byli herně lepší. V prodloužení si Slováci ani neškrtli. I když před zápasem by byl bod dobrý, po něm má trochu hořkou příchuť."

Nečasův vyrovnávací gól deset vteřin před domnělým koncem straší východní sousedy ještě teď.

"Samozřejmě, že to naštve, ale takový je sport," prohlásil obránce Sekera. "Na konci jsme ztratili nohy. Jinak to byl dobrý a rychlý hokej. Hrálo se do těla. Diváci si ve skvělé atmosféře přišli na své." 

Do kodaňské haly dorazilo skoro dvanáct a půl tisíce lidí. "Volných míst bylo jen pár," všiml si útočník Michal Krištof. "Chci všem fanouškům poděkovat. O to víc mě mrzí, že jsme to na konci zkazili."

Bývalý obránce Boris Valábik hledal ve hře svých krajanů pozitiva. "Většinu času jsme dodržovali systém," řekl deníku SME. "Góly, které jsme dostali, nevyplynuli z českého tlaku. Dobře jsme pokrývali obranné pásmo. Do prostoru před brankou, odkud góly většinou padají, jsme Čechy nepouštěli. Velmi dobře jsme je vytlačovali."

K dokonalosti měli daleko, ale vzbudili naději. Češi dostali vítanou injekci před žlutým peklem K dokonalosti měli daleko, ale vzbudili naději. Češi dostali vítanou injekci před žlutým peklem Čtěte zde

"Kdybychom hráli jako dřív, prohrajeme 0:8," dodal někdejší bek Atlanty Valábik.

Už dnes ve 20:15 nastoupí Slovensko proti Švýcarům. "Stejně jako Češi jsou to vynikající bruslaři, hrají kanadským stylem. Půjde o další těžký zápas," předvídá Sekera.

Slováci chtějí v Dánsku odčinit loňský šampionát, kde bojovali o udržení a nakonec skončili na 14. místě. Tentokrát sestoupit nemůžou, neboť příští mistrovství světa pořádají.

reklama