reklama

Slovensku jde o všechno. Do branky půjde Hudáček

Vladimír Vůjtek je z výkonů svého týmu zklamaný. Vladimír Vůjtek je z výkonů svého týmu zklamaný. autor: Lukáš Caha
Hop nebo trop. Slovenská hokejová reprezentace musí dnes bezpodmínečně bodovat v utkání s favoritem turnaje. Jinak se jí brány do semifinále mistrovství světa v České republice definitivně uzavřou.

Ostrava – Hop nebo trop. Slovenská hokejová reprezentace musí dnes bezpodmínečně bodovat v utkání s favoritem turnaje. Jinak se jí brány do semifinále mistrovství světa v České republice definitivně uzavřou.

Svěřencům trenéra Vladimíra Vůjtka se šampionát nevyvíjí dle představ již od začátku. Dva body ztratili za zbytečné výhry až v nastavené hrací době s Dánskem a Běloruskem. Ve středu navíc prohráli s papírově slabším Norskem a včera nestačili po sympatickém výkonu ani na Finy.

Nedostali jsem se k jediné šanci

„Sehráli jsme nejlepší zápas na turnaji,“ řekl po prohře 0:3 Vůjtek. „Měli jsme tam příležitosti, kterými jsme mohli rozhodnout. V oslabení jsme ujeli sami na branku. Nevyužili jsme dlouhou přesilovku pět na tři, v níž jsme ale ani nevystřelili na branku,“ kroutil hlavou. „Je to u takovýchto hráčů zarážející. Jsem z toho zklamaný.“

Slováci vystřelili v sobotu na branku dohromady dvaadvacetkrát. Ve druhé dvacetiminutovce však jen dvakrát. „Nechápu to. Vždyť si musejí umět nahrát a dostat se alespoň do střelecké příležitosti. Nedostali se k jediné,“ čílil se.

Hrát otevřený hokej proti Rusku by byla sebevražda

Navíc to jeho tým měl ztížené faktem, že Finsko inkasovalo na celém turnaji doposud jen jednou, a to před 243 minutami. „Chybějí nám body ze zápasů s Norskem a Dánskem. Chtěli jsme je získat zpět, ale nevyšlo to,“ litoval zkušený český stratég, pro nějž je šampionát v České republice tím posledním v roli hlavního kouče slovenského nároďáku.

Na kontě tak mají Slováci jedinou výhru za tři body. Nyní ale musejí hodit trápení za hlavu a porazit ruskou mašinu na góly. Ta si včera smlsla na Bělorusku, které porazila poměrem 7:0. „Poprvé jsem je tady viděl hrát zodpovědně. Konečně to bylo to Rusko, které já znám,“ kvituje Vůjtek.

„Nemůžeme si proti ním dovolit hrát otevřený hokej. To by pro nás byla sebevražda,“ soudí. „Je to sice jeden z favoritů turnaje, ale my už nemáme co ztratit.“ A jaké změny Slováci chystají? „Laco chytat nebude. Postavíme Hudáčka,“ prozrazuje na závěr. 

reklama