reklama

Švédsko zaútočí na zlatý hattrick s osmnácti posilami z NHL. Jedou Ekholm i Nylander

MS 2017, Kanada-Švédsko: Švédové slaví titul mistrů světa - William Nylander a Henrik Lundqvist MS 2017, Kanada-Švédsko: Švédové slaví titul mistrů světa - William Nylander a Henrik Lundqvist autor: Reuters
Osmnáct posil z NHL mají v pětadvacetičlenné nominaci na mistrovství světa hokejisté Švédska. Na Slovensku se budou snažit zaútočit po triumfech z minulých dvou let na zlatý hattrick. Nejcennější kov má ve sbírce už patnáct hráčů výběru Tří korunek.

Na turnaji Carlson Hockey Games ve Stockholmu a v Brně minulý týden se představilo šestnáct zámořských posil a nově přibyli obránce Mattias Ekholm z Nashvillu a útočník William Nylander z Toronta. Vypadl jen obránce Viktor Svedberg z Nur-Sultanu (dřívější Astany).

Obránce Oliver Ekman-Larsson z Arizony byl u obou posledních titulů Švédů. Z loňského úspěšného kádru může kouč Rikard Grönborg počítat také s obránci Ekholmem, Adamem Larssonem z Edmontonu, Erikem Gustafssonem z Chicaga a útočníky Patricem Hörnqvistem z Pittsburghu, Andrianem Kempem z Los Angeles a Eliasem Petterssonem z Vancouveru.

Gólman Henrik Lundqvist z New York Rangers má olympijské zlato z roku 2006 z Turína a byl i u triumfu na předloňském světovém šampionátu předloni v Paříži a Kolíně nad Rýnem.

Na turnaji v Německu a Francii se přestavil také bek Philip Holm z Nižného Novgorodu a útočníci William Nylander, Elias Lindholm z Calgary a Markus Krüger z Chicaga. Poslední jmenovaný má ve sbírce i dva prsteny za vítězství ve Stanleyově poháru s Blackhawks v letech 2013 a 2015.

Další dva gólmani Jhonas Enroth a Jacob Markström společně s útočníkem Louim Erikssonem z Vancouveru dosáhli na zlato na mistrovství světa v roce 2013 doma ve Stockholmu.

Nadějný výkon a cenná výhra. Hokejisté nedovolili Švédům ani gól, porazili je 3:0 Nadějný výkon a cenná výhra. Hokejisté nedovolili Švédům ani gól, porazili je 3:0 Čtěte zde

Naopak první velký mezinárodní turnaj čeká obránce Roberta Hägga z Philadelphie, Marcuse Petterssona z Pittsburghu a útočníky Jespera Bratta z New Jersey a Antona Wedina z Timry, kteří v dresu Tří korunek debutovali v přípravě před šampionátem. Premiéra na šampionátu čeká také beka Lukase Bengtssona z Linköpingu a útočníky Maria Kempeho z Arizony, Oskara Lindbloma z Philadelphie a Joakima Nygarda z Färjestadu.

Švédové vstoupí do šampionátu v pátek ve 20:15 proti české reprezentaci. V dalších duelech v základní skupině B v Bratislavě narazí na Itálii, Norsko, Rakousko, Švýcarsko, Lotyšsko a Rusko. Třikrát za sebou dokázali ovládnout šampionáty naposled Češi v letech 1999 až 2001.

Nominace hokejistů Švédska na mistrovství světa v Bratislavě a Košicích (10.-26. května):

Brankáři: Jhonas Enroth (Örebro), Henrik Lundqvist (New York Rangers/NHL), Jacob Markström (Vancouver/NHL),

obránci: Lukas Bengtsson (Linköping), Mattias Ekholm (Nashville/NHL), Oliver Ekman-Larsson (Arizona/NHL), Erik Gustafsson (Chicago/NHL), Robert Hägg (Philadelphia/NHL), Philip Holm (Nižnij Novgorod/KHL), Adam Larsson (Edmonton/NHL), Marcus Pettersson (Pittsburgh/NHL),

útočníci: Joakim Nygard (Färjestad), Anton Wedin (Timra), Jesper Bratt (New Jersey/NHL), Loui Eriksson (Vancouver/NHL), Patric Hörnqvist (Pittsburgh/NHL), Adrian Kempe (Los Angeles/NHL), Mario Kempe (Arizona/NHL), Marcus Krüger (Chicago/NHL), Anton Lander (Kazaň/KHL), Oskar Lindblom (Philadelphia/NHL), Elias Lindholm (Calgary/NHL), William Nylander (Toronto), Elias Pettersson (Vancouver/NHL), Dennis Rasmussen (Magnitogorsk/KHL).

reklama