reklama

V NHL vrcholí boj o play off. Jak moc na něm česká reprezentace vydělá?

Jakub Voráček z Philadelphie byl na loňském mistrovství světa kapitánem domácí reprezentace. Posílí mužstvo i letos? Jakub Voráček z Philadelphie byl na loňském mistrovství světa kapitánem domácí reprezentace. Posílí mužstvo i letos? autor: Milan Kammermayer
Zatímco na západní frontě panuje klid, ve Východní konferenci NHL stále zuří válka o vstupenky do play off. Pozorně ji sleduje také reprezentační kouč Vladimír Vůjtek. Je pravděpodobné, že pod čarou zůstane klub s minimálně jednou českou hvězdou, které se otevře cesta do Ruska na mistrovství světa. Koho Češi mohou získat?

Praha – Zatímco na západní frontě panuje klid, ve Východní konferenci NHL stále zuří válka o vstupenky do play off. Pozorně ji sleduje také reprezentační kouč Vladimír Vůjtek. Je pravděpodobné, že pod čarou zůstane klub s minimálně jednou českou hvězdou, které se otevře cesta do Ruska na mistrovství světa.

Zatím to nevypadá, že Češi představí v Moskvě mužstvo se silnou zámořskou kostrou. Účast přislíbili Ondřej Pavelec, Tomáš Plekanec a Jakub Nakládal. Otazník zůstává u Zbyňka Michálka. K dispozici by měli být i Jiří Sekáč a Michal Jordán, ti ale neprožívají zářnou sezonu.

Vůjtka trápí český lazaret

Další volní hráči jsou buď pochroumaní (Martin Hanzal, Michael Frolík), nebo jim skončila sezona (Andrej Nestrašil, Radim Vrbata, Milan Michálek, Jiří Tlustý, Ladislav Šmíd). Do akce by ještě mohl jít veterán Patrik Eliáš, ale letos naskočil jen do 13 duelů.

Chabý výčet "jistých" posil ze zámoří by mohly vylepšit poslední dny základní části, která končí 10. dubna.

Byť je situace na Východě nesmírně vyrovnaná, zdá se, že boje o Stanley Cup uniknou Philadelphii, Detroitu nebo Bostonu. Ať už finální rovinku nezvládne kdokoliv, Češi s trochou štěstí získají minimálně jedno velké jméno.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Pokud by základní část skončila dnes, Vladimír Vůjtek by mohl volat do Bostonu dvěma Davidům – Krejčímu a Pastrňákovi. Letos dohromady nasbírali 85 bodů a válí spolu ve druhé lajně, jenže jejich týmu to momentálně neklape. Bruins prohráli sedm z posledních devíti zápasů.

Blízko neúspěchu je i Detroit, snad i proto, že gólman Petr Mrázek zažívá slabší období. Ani v jednom z posledních čtyř duelů nevytáhl úspěšnost zákroků na 90 procent. Pořád má ale solidní statistiky, s nimiž má právo pomýšlet na pozici jedničky pro mistrovství světa.

Ve vratkém postavení je rovněž Philadelphia, která má stejně bodů jako Detroit a nad Bostonem drží jednobodový náskok, ale oproti největším sokům odehrála o utkání méně. Ovšem pokud by závěr pokazila, pozvánku do Ruska dostanou Jakub Voráček a Radko Gudas. Brankář Michal Neuvirth marodí s levým kolenem.

Céčko zatím nosí Červenka

Mezitím co v NHL vyvrcholí hon na play-off, česká reprezentace odstartuje šňůru devíti přípravných zápasů. Už ve středu kapitán Roman Červenka a spol. nastoupí v Ústí nad Labem do prvního zápasu proti Němcům.

Následovat budou měření se Švýcarskem, Finskem a Švédskem. Příprava vyvrcholí 3. května pražským kláním s posledními mistry světa – Kanadou.

Naskočí proti ní Mrázek, Voráček s Gudasem nebo Krejčí s Pastrňákem? Dost možná o tom rozhodne středa a čtvrtek, kdy se Detroit střetne s oběma svými hlavními konkurenty.

Který tým z nejohroženějšího tria nepostoupí do play off?

Philadelphia Flyers

Češi: Jakub Voráček, Radko Gudas, Michal Neuvirth (zraněný)
Body: 91 (78 zápasů)
Forma: 3 výhry z posledních 5 zápasů
Program: Detroit venku (středa), Toronto doma (čtvrtek), Pittsburgh doma (sobota), Islanders venku (neděle)

Detroit Red Wings

Češi: Petr Mrázek
Body: 91 (79 zápasů)
Forma: 3 výhry z posledních 5 zápasů
Program: Philadelphia doma (středa), Boston venku (čtvrtek), Rangers venku (sobota)

Boston Bruins

Češi: David Krejčí, David Pastrňák
Body: 90 (79 zápasů)
Forma: 2 výhry z posledních 5 zápasů
Program: Carolina doma (úterý), Detroit doma (čtvrtek), Ottawa doma (sobota)

reklama