reklama

Vůjtek o škrtech: Voráčkovi chybí hernost, u Vincoura jsme čekali víc pohybu

Podívejte se na český hokejový výběr, který odcestuje na MS do Moskvy Podívejte se na český hokejový výběr, který odcestuje na MS do Moskvy Foto: Milan Kammermayer
Česká hokejová reprezentace odletí zítra ráno na mistrovství světa do Ruska s 27 hráči. Trenér Vladimír Vůjtek po posledním přípravném utkání s Kanadou vyřadil poslední dva hráče. "Tomáš Voráček je docela důrazný, ale oproti ostatním mu trošku chybí hernost. U Tomáše Vincoura jsme čekali víc pohybu a taky nějaké branky, ale ty bohužel nepřicházely," zdůvodnil na tiskové konferenci škrty.

Praha – Neúspěšná generálka proti Kanadě (0:3) rozhodla. Na ruské mistrovství světa nepojede obránce Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi a útočník Tomáš Vincour z Novosibirsku. Zbytek, tedy 27 hokejistů, zítra ráno letí do Moskvy.

Česká reprezentace má za sebou devět přípravných duelů, v nichž si připsala pět výher a čtyři porážky. Jednou přehrála i Švédsko a Finsko, ale na Kanaďany nestačila. Na tiskové konferenci po klání v O2 areně si vzal slovo trenér Vladimír Vůjtek. O čem hovořil?

O přípravných zápasech:

"Výsledky byly takové střídavé, ale v závěru jsme měli hodně těžké soupeře. Dvakrát jsme hráli ve Finsku, dvakrát se Švédskem, dneska s Kanadou. Myslím, že jsme odehráli i dobrá utkání. Soustředili jsme se na výběr těch nejlepší hráčů pro šampionát."

O škrtech po utkání s Kanadou:

"Dnešním dnem jsme museli rozhodnout, že mužstvo opustí Tomáš Voráček a Tomáš Vincour. Zůstalo nám 27 hráčů, ale to ještě neznamená, že je to konečná nominace, protože na soupisku můžeme napsat jen 25 jmen. Necháme si nějakou rezervu a postupně to dopíšeme."

O tom, jak těžké bylo vyřadit poslední dva hráče:

"Rozhodnutí je vždycky složité, když kluci absolvují celou přípravu a nakonec se tam nedostanou. Rozhodnutí bylo kolektivní. Tomáš Voráček je docela důrazný, ale oproti ostatním mu trošku chybí hernost. U Tomáše Vincoura jsme čekali víc pohybu a taky nějaké branky, ale ty bohužel nepřicházely. Přitom v prosinci byl jedním z našich nejlepších hráčů, ne-li vůbec nejlepší. Závěr sezony mu nějak nevyšel."

O tom, kdo v pátek nastoupí proti Rusku:

"Je brzy po zápase a ještě bych nechtěl uvádět konkrétní jména, ale můžu říct, že dneska nehrálo pět hráčů, kteří určitě budou zapsaní (jde o Romana Červenku, Jana Kováře, Lukáše Kašpara, Michala Birnera, Jana Koláře a Michala Kempného, pozn. red.). Ještě jsme se ale nedohodli, kdo všechno bude mezi těmi sedmi beky a třinácti útočníky."

reklama