reklama
20:15 • MS v hokeji 2018 • Skupina A
3:0
3:0 0:0 0:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Bělorusko - vlajka - Sport 2016
Bělorusko
  • 9. Šulák (Krejčí)
  • 16. Horák (Plekanec)
  • 19. Řepík (Červenka)

Dobrý večer. Vítejte u online reportáže z utkání MS v ledním hokeji 2018 mezi Českem a Běloruskem. Utkání začne ve 20:15.

Česko si dnes konečně vyzkouší pozici velkého favorita. V utkáních proti Švýcarsku i Slovensku sice čeští hokejisté byli favorizováni, nicméně souboj s Běloruskem by měl být jasnou záležitostí. Navíc jsou Češi posíleni parádním vítězstvím nad Ruskem, které včera přehráli v prodloužení. Blýskla se především dvojice nejnovějších posil z Bostonu. David Krejčí totiž obstaral jednu branku a na další tři přihrál, David Pastrňák zaznamenal jen jednu gólovou přihrávku, ale k tomu přidal dvě trefy včetně té rozhodující.

 

Češi tak stále čekají na vítězství za tři body a nachází se na páté pozici. Jenže souboje s nejtěžšími týmy už mají za sebou a se šesti body mají třetí Švýcarsko na dosah.

Bělorusko je na tom po čtyřech odehraných utkáních výrazně hůře. V dosavadním průběhu totiž nedokázalo ani jednou zvítězit a to již má za sebou i střetnutí se slabou Francií. S nulou na kontě jsou tak Bělorusové poslední a odsoudili se tedy k boji o záchranu. Klíčový duel bude pro Bělorusko ten s Rakouskem, tudíž dnes mohou být hokejisté z východní Evropy uvolnění a poškádlit soupeře.

 

Obrovské problémy má Bělorusko na obou frontách, když dosud vstřelilo jen čtyři branky. Na druhou stranu pak Bělorusové inkasovali 22 gólů, přičemž dostali minimálně pět branek od Francie, Švýcarska, Ruska i Švédska. Potvrzením obrovského trápení Běloruska byla výměna trenéra během probíhajícího MS.

Vzájemné zápasy hovoří jasně ve prospěch české reprezentace. Dosud totiž Bělorusko zvítězilo jen v jednom zápase proti Česku a to v roce 2011. V posledních letech se tyto týmy moc nepotkávaly, nicméně loni na MS Češi svého dnešního soupeře převálcovali 6:1.

SESTAVY TÝMŮ

 

Česko: Francouz (Rittich) - Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, Sklenička, Jordán, Krejčík, Polášek - Jaškin, Krejčí, Pastrňák - Kubalík, Hyka, Nečas - Červenka, Faksa, Řepík - Nestrašil, Plekanec, Horák

 

Bělorusko: Trus (Karnauchov) - Falkovskij, Vorobej, Děnisov, Korobov, Lisovec, Chenkel, Ustiněnko - Děmkov, Platt, Šarangovič - Pavlovič, Suško, Kovyršin - Razvadovskij, Kislyj, Gavrus - Drozd, Levša, Kitarov

Hlavní rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Gordon Schukies (GER)

Čároví rozhodčí: Lukas Kohlmüller (GER), Hannu Sormunen (FIN)

Jak již bylo zmíněno, vzájemné zápasy hovoří jednoznačně ve prospěch české reprezentace.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Češi do zápasu vstoupili velmi aktivně. Šulák se okamžitě dostal k nahození od modré čáry a Trus musel dávat pozor.

1.

Díky zakázanému uvolnění Běloruska se Češi vrátili k Trusovi. Dvakrát to pak zkoušel Pastrňák, ale běloruský gólman byl připraven.

2.

Bělorusko se zatím vůbec nedostává do blízkosti Pavla Francouze. Češi mají v úvodu kontroluj nad kotoučem.

2.

Svižné nahození Krejčíka prošlo až k Trusovi. Puk se ještě snažil tečovat Plekanec, ale touš minul jeho hokejku.

3.

Špatně to vypadá s Andrejem Nestrašilem, který byl při kličce u mantinelu natlačen na hrazení. Zřejmě to bude problém s pravou rukou.

4.

Krejčí dobře operoval na pravé straně útočného pásma a vykoledoval si faul. Pavel Razvadovskij se dopustil hákování.

5.

Dojíždějící Kitarov teď zabrzdil tak, že osprchoval českého gólmana. Bělorus míří na střídačku a nebude tedy trestán.

5.

Druhý rychlý výpad Běloruska v oslabení. Pavlovič využil Pastrňákovy ztráty, ale střelou zprava minul Francouzovu bránu.

6.

Přesilová hra Česka je hodně nepovedená. Zbývá z ní už jen třicet vteřin.

6.

Dvě nahození Šuláka zlikvidovala běloruská defenzíva. Soupeř českého týmu už je v plném počtu.

6.

Znovu se bude vylučovat. Z hole Stěpana Falkovského šel kotouč přímo do hlediště.

7.

Pastrňákovu nabídku do brankoviště dorážel Tomáš Hyka. Trus byl připraven.

reklama