reklama
16:15 • MS v hokeji • čtvrtfinále
3:2
0:1 1:1 1:0 1:0
Kanada - vlajka - Sport 2016
Kanada
Švýcarsko - vlajka - Sport 2016
Švýcarsko
  • 25:45 Stone (Fabbro, Dubois)
  • 59:59 Severson (Stone)
  • 65:07 Stone (Dubois, Theodore)
  • 18:06 Andrighetto (Díaz, Fiala)
  • 39:57 Hischier (Martschini, Niederreiter)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze čtvrtfinále MS 2019 mezi Kanadou a Švýcarskem. Utkání v Košicích začíná ve čtvrtek 23.5. v 16:15.

Hokejové mistrovství světa dospělo do své klíčové fáze. Základní skupiny jsou minulostí a na pořadu dne je čtvrtfinále. Jak se často říká, nejdůležitější zápas turnaje. Duel, který odděluje úspěšné týmy od těch neúspěšných. Hranice úspěchu je tenká, boj o medaile, nebo úplný konec na turnaji. Pro většinu čtvrtfinalistů je vypadnutí v této fázi zklamáním, v poslední víkend chce hrát každý. O postup do semifinále se v Košicích popere i vítěz skupiny z Kanady s obvyklým černým koněm celého MS Švýcarskem. Kdo ovládne první duel dne v Košicích a bude soupeřem Čechů v semifinále, pokud národní tým postoupí? Mezi nejlepší čtyři celky však může proklouznout jen jeden z těchto týmů.

Národní tým Kanady patří každoročně k největší favoritům a i když letos nepřivezl nejsilnější výběr za poslední roky, tak i v tomto roce mohou pomýšlet na medaili. Ve skupině Kanada prohrála jen zahajovací duel s Finskem a od té doby pokračuje turnajem bez ztráty kytičky. V úterý na závěr skupiny přehráli Kanaďané zámořského rivala z USA 3:0 a vybojovali si první místo, díky čemuž dnes hrají právě proti Švýcarsku. Největší ofenzivními silami javorových listů jsou Stone, Marchessault či Mantha, poslední jmenovaný ale dnes kvůli disciplinárnímu trestu hrát nebude.

Radost kanadských hokejistů během turnaje.

Pierre-Luc Dubois a Jonathan Marchessault slaví gól v zápase Kanada - USA na MS 2019 Pierre-Luc Dubois a Jonathan Marchessault slaví gól v zápase Kanada - USA na MS 2019 | Foto: Reuters

Národní tým Švýcarska jde také letos do play-off bojů ze čtvrtého místa, nicméně pomýšlet může znovu vysoko - příkladem budiž druhé místo z loňského světového šampionátu. Švýcaři ve skupině zvládli povinné duely proti outsiderům, proti Česku a Švédsku svedli těsné bitvy, a výrazně padli jen proti Rusku. Švýcaři však mají na turnaji velmi silnou sestavu a už loni dokráčeli, jak bylo zmíněno do finále, ze čtvrtého místa po skupinách. Na soupisce mají Josiho, Fialu, Hischiera a či nově příchozího Niederreitera, a tak se dnes rozhodně mají o co poprat.

Radost švýcarských hráčů na turnaji.

Švýcarská radost v zápase Česko - Švýcarsko na MS 2019 Švýcarská radost v zápase Česko - Švýcarsko na MS 2019 | Foto: Milan Kammermayer

Oba celky se potkaly loni na MS v Dánsku v semifinále, kde překvapivě vyhráli Švýcaři a díky vítězství 3:2 proklouzli do bojů o zlato.

Úvodní sestavy: 

Kanada: M. Murray (Hart) - Nurse, Severson, Chabot, Stecher, Theodore (A), Fabbro, P. Myers - Marchessault, Dubois (A), Mark Stone - Cirelli, Couturier, S. Reinhart - McCann (C), Turris, Jost - Bertuzzi, Henrique, D. Strome - Joseph. 

Švýcarsko: Genoni (Berra) - Josi (A), Diaz (C), Genazzi, Loeffel, Frick, Fora, Rod - Niederreiter, Hischier, Fiala - Hofmann, Haas, Andrighetto - Scherwey, Kurashev, Martschini - Praplan, S. Moser (A), Bertschy - Ambühl. 

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Rantala (FIN) - Lhotský (CZE), Sormunen (FIN).

Oba celky jsou na ledě. Kanada dnes nastoupí v červeném, Švýcaři v bílém.

Utkání začíná.

00:05

Švýcaři vyhráli první buly a ženou se dopředu.

00:20

Forovi utekla přihrávka a puk končí na zakázaném uvolnění.

00:47

Obrovská šance Švýcarska hned v úvodu! Niederreiter dostal kotouč do jízdy, jel sám na branku, ale jeho ránu nakonec Murray, i když dostal jesle, zázračně pokryl! Puk čáru nepřešel!

00:47

Tak pozor, český rozhodčí Fraňo si jde ještě ověřit celou situaci k videu. Kotouč byl pod betonem a brankář Murray se s ním pohyboval těsně kolem brankové čáry.

00:47

Rozhodnutí platí, gól to není.

01:15

Na druhé straně kombinoval Couturier s Duboisem, ale druhý jmenovaný se nedostal k zakončení.

01:50

Oba týmy zatím bojují o každý metr ledu, a hlavně ani jeden z nich nechce v úvodu udělat chybu. Puk je nyní za brankou Švýcarska.

02:15

K ráně se dostal Praplan, vypálil z mezikruží, ale branku nakonec přestřelil.

02:55

Kanada se nyní drží v útočném pásmu a snaží se svého soupeře nepustit do žádné akce.

03:17

K ráně se nakonec dostal Marchessault, ale u levé tyčky nemířil přesně.

Sport
Sport
23. 5. 2019
reklama