reklama

Na zvonek zvonil Micka. Vozil slávistům permice až domů

Petr Jelínek a Tomáš Micka, mezi nimi fanoušek Slavie, kterému předali permanentku na sezónu Petr Jelínek a Tomáš Micka, mezi nimi fanoušek Slavie, kterému předali permanentku na sezónu autor: Adam Sušovský
Kdyby zazvonil v Pittsburghu na zvonek nic netušícího fanouška třeba Sydney Crosby, přišlo by na radost a možná i mdlobu. Ale co když to udělá hráč Slavie?

Praha - Kdyby zazvonil v Pittsburghu na zvonek nic netušícího fanouška třeba Sydney Crosby, byl by z toho nejspíš obrázek jak vystřižený ze závěru dojemných filmů. Radost, nadšení a možná i mdloba.

Ale střih. Teď jsme v Česku, sedáme do luxusního BMW, ve kterém můžete jinak potkat spíše trenéra Vladimíra Růžičku (však nám prý dá taky pořádně za uši, když mu ho nevrátíme s plnou nádrží), a vyrážíme společně s hokejisty Slavie jezdit křížem krážem po Praze. Od Průhonic po Řepy, přes instalaterství až do rodinného domu

Vozíme tam permanentky vybraným fanouškům, kteří nemají nejmenší tušení, že jim je za malou chvíli do ruky osobně předají samotní hokejisté Slavie Tomáš Micka a Petr Jelínek.

Micka se bál, aby ho vůbec poznali

Jde o nápaditou akci marketingového oddělení Slavie, která je v zahraničí naprosto běžná, v Česku se ale kluby takovému přístupu stále teprve učí. Slavia je jedním z těch, který se snaží jít napřed.

"Jsem zvědavý, jestli nás vůbec poznají," přemýšlel s obavami nahlas Micka, když uviděl seznam adres a dostal do ruky vstupenky. Ono srovnávat se s tím Crosbym...

Vyrazili jsme plní očekávání a jen krátce na to jsme o náš zápal málem přišli. První dva příznivci si totiž lístky sice přebrali, hezky poděkovali, ale že před nimi stojí extraligový hokejista klubu jejich srdce? Ne, buď o tom vůbec netušili, nebo neměli ponětí, jak se zachovat.

Dobrá zpráva: Ani český fanoušek nedá na své hráče dopustit

Fiasko? Ani ne. Jak se ukázalo, měli jsme jen smůlu. Zbytek dne už totiž běžel hezky pěkně podle našich namalovaných představ. Ani český fanoušek, alespoň teda ten na Slavii, nedá na své hráče dopustit, váží si jich. Dává to najevo.

"Hoši děkuju," křičel další pán už z dálky. "Tak tohle mě fakt překvapilo, jste moc hodní. Já jsem tušil, že na mě Slavia něco takového chystá, tak to se se mnou musíte hned vyfotit, když už vás tu mám," smál se už ve chvíli, kdy urostlé chlapy v klubových tričkách viděl. Hned mu bylo jasno, o co jde.

Byl dojatý i potěšený. Přesně tak, jak si Slavia představovala.

"Micka, Jelínek! No jo, kluci co mám ze Slavie nejraději, to je hezké překvapení. Máte i ty moje permice?" smál se zase nahlas další věrný fanda. Ten si jich objednal hned čtyři a stejně jako další využil osobní setkání k rozhovorům, ke kterým se během sezony jinak nedostane. 

"Ale hlavně, ať se nám tahle sezona povede. Alespoň to semifinále jako loni," shodli se nakonec vždycky všichni.

I hráči přiznávají, že by je taková návštěva potěšila

"Chtěli jsme řadě vylosovaným fanouškům usnadnit koupi permanentky, kterou by si jinak museli vyzvednout u nás v Edenu. Zvolili jsme způsob, který ocenili fanoušci i samotní hráči. I ti přiznali, že být fanouškem, takové setkání s hráčem by je potěšilo," hodnotí akci marketingový specialista Slavie Jakub Mezlík. 

Slavia na takovou cestu vyrazila v týdnu dvakrát. Pokud jste Tomáše Micku a Petra Jelínka nepotkali v úterý, kdy jsme s nimi vyrazili na cestu i my, mohli jste sešívané potkat ve městě ve čtvrtek: To přímo za fanoušky vyrazili Adam Svoboda a Lukáš Krenželok.

reklama