Nedvěd zařídil Tygrům postup, Pardubice nadělovaly

Aleš Vávra Aleš Vávra
16. 3. 2012 21:10
Liberec - Č. Budějovice 3:1, Pardubice - Vítkovice 6:0

Liberec - Bílí Tygři jsou v semifnále play off hokejové extraligy. Liberecký tým zdolal v pátém čtvrtfinále České Budějovice na domácím ledě 3:1 a triumfoval 4:1 na zápasy.

Famózní výkon podal kapitán Liberce Petr Nedvěd. Veterán dal stejně jako ve čtvrtém zápase dvě branky a u třetího gólu asistoval. Skvěle mu sekundoval nejvyšší hráč extraligy, dvoumetrový Tomáš Urban, který na dva góly přihrál.

Liberečtí začali famózně, nejprve Vantuch trefil tyč a hned ve třetí minutě zaplněná Tipsport aréna, která opět připomínala "bílé peklo", explodovala nadšením. Nedvědova skrytá střela překvapila Kováře.

ŽIVĚ Tygři jsou v semifinále, Pardubice vyhrály 6:0
Plzeňští fans prý ve Zlíně zranili desetiletou dívku
Kometa srovnala stav. Plzeň prohrála ve Zlíně i podruhé

Budějovice vyrovnaly ve druhé třetině, po šestadvaceti minutách šokoval domácí přesnou střelou Ptáček. Jenže Tygři rychle odpověděli. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval Daniel Špaček.

Výhru domácích pak pečetil skvěle hrající Nedvěd, který si v 54. minutě dojel pro pohodlnou dorážku Čakajíkovy střely.

Ve druhém pátečním utkání deklasovy Pardubice 6:0 vítkovický Steel a v sérii vedou 3:2 na zápasy. Skvěle zahrál především útok Bartek, Elkins, Somík. Bartek zaznamenal hattrick a přidal jednu přihrávku, Elkins si připsal dva body a Somík tři asistence.

Slavia se dostala do čela play out

Hrály se i dva zápasy ve skupině o udržení v extralize. V souboji o první místo v minitabulce čtyř týmů porazila Slavia 4:3 Karlovy Vary a dostala se do čela.

Litvínov v důležitém utkání prohrával s Mladou Boleslaví 2:4 po dvou třetinách, ve třetí části ovšem třemi góly otočil skóre na konečných 5:4. Bruslařský klub je tak stále poslední a hrozba baráže je pro něj stále silnější.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Bartek (Somík), 32. Elkins (Bartek, Borer), 37. Kolář I z trestného střílení, 41. Starý (Píša, V. Kočí), 53. Bartek (Borer, Somík), 55. Bartek (Elkins, Somík). Rozhodčí: Minář, Pešina - Horinek, Lhotský. Vyloučení: 4:6, navíc Szturc (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9754. Stav série: 3:2.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Havíř, Kolář II, Benák - Kolář I, Koukal, Starý - Cetkovský, T. Zohorna, Rákos - Bartek, Elkins, Somík - Semorád, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.

Vítkovice: Šindelář - Sloboda, Voráček, Sedlák, Kudělka, Punčochář, Koma - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, Strapáč, Klimek - J. Sýkora, Húževka, T. Káňa - Šedivý, Štefanka, Szturc (6.- 16. Kolouch). Trenéři: Trličík a Moták.

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. P. Nedvěd (Vantuch), 29. Špaček (T. Urban, P. Nedvěd), 54. P. Nedvěd (Čakajík, T. Urban) - 26. Ptáček (Gulaš, Kotalík). Rozhodčí: Hodek, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1.

Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Moravec, Holub, Ulrych, Štich - T. Urban, P. Nedvěd, Bartovič - Bárta, Vantuch, Špaček - Kudrna, Bulíř, Víšek - od 21. navíc Bortňák, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Mikuš, Němeček, Kolarz - Gulaš, Kašpařík, Šimánek - Kotalík, Langhammer, Sailer - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Horna, Červený, Martynek - Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Skupina o udržení hokejové extraligy - 5. kolo:

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. J. Doležal (Kadlec), 11. Šulc (V. Růžička ml.), 23. Jaškin (Sklenář, Kolařík), 46. P. Jelínek (Krejčík) - 26. Gründling (Skladaný), 44. Gřegořek (Pech), 53. Pech (Kumstát). Rozhodčí: Hribik, Hradil - Bláha, Bryška. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3125.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, Šulc, Kolařík, Krejčík, - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Jaškin, P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička ml., Weissmann, Čelanský a Beránek.

Karlovy Vary: Mensator - Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Gulaši, Gründling, M. Rohan, od 40. navíc Prošek - Pech, Kumstát, Zaťovič - Dej, T. Sýkora, Skladaný - Kuběna, Mikeska, Kotrla - T. Rohan, Vachovec, Koblasa. Trenéři: Kýhos a Pešout.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 5:4
(1:1, 1:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 20. Brejčák, 37. F. Lukeš (Černošek, Černý), 46. F. Lukeš (Černošek, Ručinský), 47. Jenáček (Brejčák, Gerhát), 55. Kubát (Černošek) - 10. Tomas (Čutta, D. Výborný), 22. Nouza (Vrbata), 36. Balaštík (D. Výborný, Mozík), 38. Balaštík (Beňovič). Rozhodčí: Kalivoda, Šír - Jindra, Kostka. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:2. Diváci: 2865.

Litvínov: Volke - Stříteský, Kubát, Černošek, Jareš, Brejčák, Kousalík, Skuhrovec - Černý, V. Hübl, F. Lukeš - Trávníček, Jenáček, Ručinský - Frolík, Hujsa, Kubinčák - Gerhát, Majdan. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Baldwin, Mozík, Beňovič, Žabka, Rýgl, Hay, Čutta - Stieler, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Mikulík - Pabiška, Bahenský. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.