reklama

Nejpřekvapivější jméno pro Soči: Hadamczikův zeť Barinka

Michal Barinka by se mohl v pondělí večer stát největším překvapením nominace českých hokejistů na Hry v Soči. Michal Barinka by se mohl v pondělí večer stát největším překvapením nominace českých hokejistů na Hry v Soči. autor: Dalibor Sosna
Ani Petr Nedvěd, ani Ondřej Palát. Nejpřekvapivějším jménem nominace českých hokejistů na olympijské hry v Soči, kterouoznámí trenér Alois Hadamczik, by bylo jméno jeho zetě Michala Barinky.

Praha - Ani Petr Nedvěd, ani Ondřej Palát. Nejpřekvapivějším jménem nominace českých hokejistů na olympijské hry v Soči, kterou v pondělí v 19:30 oznámí trenér Alois Hadamczik, by mohlo být jméno jeho zetě Michala Barinky.

Devětadvacetiletý manžel Hadamczikovy dcery Nikol sice má zkušenosti ze zámoří v dresu Chicaga a Ottawy a je mistrem světa z roku 2010, jeho jméno by v nominaci do Soči ale přesto čekal málokdo. A nečeká to ani samotný obránce Vítkovic.

"Ale nominaci se nechystám sledovat. Mám jiné věci na práci, nominaci já neovlivním," řekl Barinka Aktuálně.cz po nedělním zápase na ledě pražské Sparty, které Vítkovice překvapivě i podruhé v sezoně vyhrály.

Michale, jak velké šance na Váš start v Soči si dáváte? Po triumfu na Channel One Cupu v Soči, tedy generálce na Hry, Vás Alois Hadamczik hodně chválil...
Ale pořád je to těžké, máme v NHL spoustu perfektních obránců.

To je sice pravda. Ale například Zbyněk Michálek či Roman Polák, kteří se zúčastnili Her ve Vancouveru, jsou nyní ve stavu zraněných?
Uvidíme, to se teprve ukáže, jak na tom jsou. 

Neříkejte ale, že byste do Soči nechtěl znovu jet?
Myslím, že tam by chtěl jet úplně každý. Olympiáda je sen pro každého. Ale budu čekat, je to ve hvězdách.

Musel byste rušit dovolenou, kdybyste nakonec do Soči jel?
Dovolenou neplánuji, přece jen je to uprostřed sezony. Ale rád bych si své plány změnil. 

Uspokojilo by Vás, kdyby Vás trenér vzal místo do Soči na MS v Bělorusku?
Tam taky záleží na tom, kolik kluků bude mít ještě sílu a chuť hrát po těch devadesáti zápasech v NHL. Ovlivní to i zranění a další faktory. Nejdřív se budu soustředit na Vítkovice v extralize, pak se uvidí, jaká bude forma, zdraví.

Vy s Vítkovicemi máte nyní formu velice dobrou. Nejprve jste doma rozdrtili druhý tým tabulky z Hradce Králové, teď jste i podruhé v sezoně vyhráli na ledě suverénního lídra soutěže Sparty. Zdá se, že vám účast na Spengler Cupu hodně pomohla...
Nevím, kde hledat příčinu. V Davosu je vysokohorské prostředí, jinak se tam dýchá. Hrajeme perfektně týmově, neděláme chyby a když je uděláme, máme Šindiho (brankář Filip Šindelář) vzadu, který chytá fakt super. 

Váš tým jako dosud jediný vyhrál na ledě Sparty v základní hrací době a nyní to navíc zopakoval. Čím to je?
Kdybych to věděl, tak to děláme furt. Ale my musíme dál makat, dřít, dát do toho maximum. Jiná cesta nevede. 

reklama