reklama

Potvrzeno, Hudler podepsal s Dallasem. Vznikne česká lajna?

Naposledy Jiří Hudler hrál za Floridu Panthers. Naposledy Jiří Hudler hrál za Floridu Panthers. autor: ČTK
V hokejovém Dallasu už se zabydleli dva čeští útočníci – Radek Faksa a Aleš Hemský. V uplynulé sezoně jim sedla spolupráce v jedné formaci. Teď k nim přibude Jiří Hudler.

Praha– Útočník Jiří Hudler bude v NHL nově oblékat dres Dallasu. Vedení klubu dnes potvrdilo informace hokejového serveru Today's Slapshot, že dvaatřicetiletý hráč podepsal s klubem roční smlouvu na dva miliony dolarů.

"Jiří přinese do našeho týmu kombinaci dovedností a disciplíny," uvedl generální manažer Stars Jim Nill na oficiálním webu na adresu vítěze Stanleyova poháru z roku 2008 s Detroitem. "Zlepší kvalitu naší ofenzivy a naši trenéři získají řadu možností a variabilitu," doplnil Nill. Zámořská média již předtím informovala, že Hudler může hrát v první i druhé formaci.

Hudler v uplynulém ročníku hrál nejprve za Calgary a v závěru sezony za Floridu. Včetně play off nasbíral 47 kanadských bodů za 16 branek a 31 asistencí v 78 zápasech. V NHL odehrál odchovanec Vsetína více než 700 utkání za Detroit, Calgary a Floridu.

Držitel Lady Byng Trophy pro nejslušnějšího hráče soutěže z loňského roku by se měl stát třetím českým hráčem v kádru Dallasu. V jeho hlavním týmu již působí útočníci Aleš Hemský a Radek Faksa.

reklama