reklama

Jágr konečně našel nový klub, jde do Calgary. Platově si výrazně pohorší

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: Lukáš Caha
Dohady, kam Jaromír Jágr zamíří, jsou u konce. Český veterán podepsal smlouvu s Calgary Flames a platově si výrazně pohorší. Informovala o tom stanice Sportsnet.

Praha - Dva dny před startem hokejové NHL se Jaromír Jágr upsal Calgary, kde potká Čecha Michaela Frolíka. Poprvé v kariéře tak bude hrát za klub z Kanady.

Nečas a Chytil čištění kádru přežili. Podívejte se v přehledné grafice, kdo začne NHL v prvním týmu Nečas a Chytil čištění kádru přežili. Podívejte se v přehledné grafice, kdo začne NHL v prvním týmu Prohlédněte zde

Minulý týden dostal totožnou nabídku od St. Louis, které shání náhradu za zraněné hráče, ale odmítl ji.

V Calgary si za rok vydělá milion dolarů s tím, že další milion může získat na bonusech. Připomeňme, že v loňském ročníku inkasoval od Floridy přes 5,5 milionu. Méně než milion v rámci základního platu vydělával hvězdný útočník naposledy v sezoně 1992-93, kdy rozjížděl kariéru v Pittsburghu.

O tom, že Jágr skutečně míří do Kanady, jako první informovali uznávaní novináři Pierre LeBrun a Bob McKenzie, kteří spolupracují s TSN. Zvěsti nedlouho poté potvrdila konkurenční stanice Sportsnet.

Její reportér Elliotte Friedman na Twitter mimo jiné napsal: "Calgary zprávu o podpisu možná nevydá, dokud Jágr nedorazí do města."

Přestože je Jágrovi už 45 let, v minulém ročníku dokázal v dresu Panthers nasbírat 46 bodů (16+30) v 82 zápasech.

Plekanec a Hemský budou v NHL útočit na hranici 600 bodů Plekanec a Hemský budou v NHL útočit na hranici 600 bodů Čtěte zde

V mužstvu Flames potká Čecha Michaela Frolíka. Ten v létě prohlásil: "V Calgary máme mladý tým a možná bychom nějakého toho staršího hráče potřebovali."

Mezi mladé hvězdy týmu patří Sean Monahan, Matthew Tkachuk a především John Gaudreau, jenž má výmluvnou přezdívku "Johnny Hockey". Klub z provincie Alberta postoupil v uplynulé sezoně do play-off a vypadl v úvodním kole.

První spekulace, které Jágra posílaly do Calgary a měly alespoň trochu reálný základ, se objevily koncem srpna. Brad Treliving, generální manažer Flames, je od té doby zpochybnil, ale ani nevyvrátil (více zde).

Spekulacím vždy nahrávalo, že kanadské mužstvo trénuje Glen Gulutzan. Muž, jenž Jágra vedl v Dallasu, sehrál při jednáních podstatnou roli. 

Jágr bude útočit na rekord v počtu zápasů. Jaké další mety má česká legenda na dohled? Jágr bude útočit na rekord v počtu zápasů. Jaké další mety má česká legenda na dohled? Prohlédněte zde
reklama