reklama

NHL žije gólem roku. Účetní tohle chytá, rýpl si do brankářského nešťastníka hvězdný Luongo

Takhle William Karlsson rozhodl utkání proti San Jose. YouTube
Hokejová NHL stále žije víkendovým supergólem Williama Karlssona.

Praha - Na sociálních sítích nepřestává vzbuzovat úžas trefa, kterou Karlsson z Vegas rozhodl sobotní domácí utkání proti San Jose. "Gól roku!" píši fanoušci i známé osobnosti.

Pro připomenutí - švédský útočník William Karlsson ujel v oslabení ve třetí třetině za stavu 2:2 a brankáře Martina Jonese překonal tak, že protáhl hokejku mezi nohama a trefil šibenici. Protože další góly už nepadly, Vegas zvítězilo a ve své nováčkovské sezoně ovládlo Pacifickou divizi.

Šlo o nevšední utkání, protože před jeho začátkem vyvěsili Golden Knights pod strop haly dres s číslem 58. Neuctili tím žádného hokejistu, nýbrž 58 obětí masakru z loňského října.

Rozjeté Vegas teď myslí na veselejší zítřky. V play-off může dojít daleko.

Ještě předtím ale proběhne finální boj o Maurice Richard Trophy pro nejlepšího ligového kanonýra. Aktuálně tabulku střelců vede Alexandr Ovečkin (45 gólů), kterého nahání Patrik Laine (43). Ve hře je ovšem také 25letý Karlsson, jenž skóroval 42krát. Jeho dosavadním maximem přitom bylo devět tref.

Z Columbusu do Vegas zamířil díky rozšiřovacímu draftu. Brankou proti San Jose znovu dokázal, že Golden Knights získali poklad.

Víkendovou parádu okomentoval i hvězdný glosátor Roberto Luongo, který prostřednictvím Twitteru vtipkoval na účet brankářského kolegy Jonese: "Scott Foster tohle chytá a ještě u toho klientům vyřizuje daně." Foster je účetní, jenž ve čtvrtek sedmi zákroky vypomohl Chicagu jako rezervní gólman (více zde).

Efektní blafák s hokejkou mezi nohama předvedli v NHL i Češi. Marek Malík ho vytáhl v roce 2005 při nájezdech, čímž šokoval. Od defenzivního obránce to nikdo nečekal. Tomáš Hertl před pěti lety zakončil náročnou fintou svůj čtyřgólový večer.

Takhle Malík rozhodl nájezdy v roce 2005. Youtube
Hertl před pěti roky sladce zakončil svůj čtyřgólový večer. youtube.com
reklama