Pastrňák se po zákeřném úderu do slabin popral, Krejčí si připsal tři body

Útočník David Krejčí přispěl gólem a dvěma přihrávkami k výhře Bostonu 7:3 nad Washingtonem. Vítězství podpořil dvěma asistencemi i David Pastrňák. Pavel Zacha se podílel gólem a přihrávkou na kanonádě New Jersey, které zvítězilo v Chicagu 7:1.

Boston položil základ úspěchu v úvodní třetině, kterou vyhrál 4:0. Pod první gól se podepsal Krejčí, jehož střelu dorazil nadvakrát Jake DeBrusk. Podobným způsobem zaznamenal první bod Pastrňák, který vypálil a Brad Marchand zvýšil z dorážky na 2:0. Oba čeští útočníci poté připravili čtvrtý gól a Pastrňákovu přihrávku usměrnil do branky Patrice Bergeron.

Pastrňák se po zákeřném úderu do slabin popral, Krejčí si připsal tři body Pastrňák se po zákeřném úderu do slabin popral, Krejčí si připsal tři body Čtěte zde

Washington se prosadil až za stavu 0:5 a dvěma góly snížil. Druhý gól padl po české akci. Radko Gudas přihrál Jakubovi Vránovi, jehož střelu tečoval Lars Eller. Vzápětí ale při hře bez gólmana přidal Krejčí v 57. minutě trefou do prázdné branky šestý gól.

Ve třetí třetině měl Pastrňák rozmíšku s Tomem Wilsonem, který českého útočníka dříve v utkání píchl hokejkou někam do slabin. Útočník Washingtonu v 54. minutě dohrál u střídaček českého útočníka, který se po něm ohnal pěstí a začala mela. Oba hráče se snažil oddělit rozhodčí, přičemž Pastrňák ztratil rovnováhu a upadl na led.

Toronto poprvé překonalo Mrázka až v úvodu třetí třetiny. Hostům vrátil dvoubrankový náskok Haula po další Nečasově asistenci, ale hráči Maple Leafs se pak během 59 sekund prosadili třikrát, z toho dvakrát Mitchell Marner, a otočili na 7:6. Poslední gól dal Pierre Engvall do prázdné branky. Mrázek chytil 27 z 31 střel, Nečas se v produktivitě nováčků posunul na páté místo (8+13).

Chicago vedlo i díky asistenci Davida Kämpfa, ale v dalším průběhu střílelo góly už jen New Jersey. Devils rozhodli ve druhé třetině, v níž domácím odskočili z 1:1 na 5:1. U čtvrté trefy si připsal asistenci Zacha, který v předposlední minutě ranou z mezikruží uzavřel skóre.

Přehledně: Pastrňák se blíží gólové padesátce. Ale Jágrův rekord české hvězdě uniká Přehledně: Pastrňák se blíží gólové padesátce. Ale Jágrův rekord české hvězdě uniká Prohlédněte zde

Výsledky NHL:

Minnesota - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 25. Eriksson Ek, 30. Kunin, 58. E. Staal. Střely na branku: 34:22. Diváci: 17.596. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Eriksson Ek, 3. Kunin (všichni Minnesota).

Boston - Washington 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)

Branky: 19. a 60. Bergeron (na první Pastrňák a Krejčí), 6. DeBrusk (Krejčí), 14. Marchand (Pastrňák), 14. Bjork, 27. Coyle, 57. Krejčí - 35. Ovečkin, 56. Eller (Vrána, Gudas), 58. Hathaway. Střely na branku: 17:42. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Coyle, 3. Krejčí (všichni Boston).

Tampa Bay - Florida 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Branky: 16. a 59. Hedman (na první Palát), 1. B. Point, 19. Sergačjov (Palát), 26. Killorn, 30. Kučerov - 23. Huberdeau. Střely na branku: 34:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. B. Point, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

NY Islanders - Columbus 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 7. Lee, 34. Barzal - 27. Stenlund, 30. Gerbe, 57. Gavrikov. Střely na branku: 37:35. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Gavrikov (Columbus), 2. Barzal (NY Islanders), 3. Gerbe (Columbus).

Philadelphia - NY Rangers 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Branky: 40. a 56. Sanheim, 48. a 58. K. Hayes, 60. Aube-Kubel (Voráček) - 27. Fast. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.776. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Hart, 3. Sanheim (všichni Philadelphia).

Ottawa - Buffalo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 20. a 46. Pageau, 59. B. Tkachuk - 36. Girgensons. Střely na branku: 29:44. Diváci: 11.838. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson, 2. Pageau, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).

Nashville - Arizona 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 19. F. Forsberg, 28. Arvidsson, 50. Josi - 39. Crouse, 51. Chychrun. Střely na branku: 41:28. Diváci: 17.697. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Arvidsson, 3. Rinne (všichni Nashville).

Winnipeg - Montreal 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Branky: 12. Connor, 37. Laine - 16. a 17. Tatar, 25. a 29. Danault, 40. Domi, 52. Lehkonen. Střely na branku: 29:48. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Tatar, 3. Suzuki (všichni Montreal).

Chicago - New Jersey 1:7 (1:1, 0:4, 0:2)

Branky: 4. Z. Smith (Kämpf) - 15. J. Hughes, 21. P.K. Subban, 28. Severson, 31. Hayden (Zacha), 38. Zajac, 41. Coleman, 59. Zacha. Střely na branku: 33:44. Diváci: 21.559. Hvězdy zápasu: 1. Coleman, 2. Severson, 3. Hayden (všichni New Jersey).

Vancouver - Edmonton 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky: 12. Motte, 45. Horvat, 54. Q. Hughes, 60. Eriksson - 16. Nugent-Hopkins, 24. Klefbom. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18.851. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes (Vancouver), 2. Klefbom (Edmonton), 3. Horvat (Vancouver).

Vegas - Colorado 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)

Branky: 11. Reaves (Nosek), 32. Pacioretty, 43. Carrier - 5. a 37. Bellemare, 15. Nieto, 18. Kadri, 35. Landeskog, 44. Rantanen, 57. Ničuškin. Střely na branku: 32:38. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procent. Diváci: 18.425. Hvězdy zápasu: 1. Bellemare, 2. Ničuškin, 3. Francouz (všichni Colorado).

Los Angeles - St. Louis 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)

Branky: 19. Iafallo - 5. a 13. B. Schenn, 6. Schwartz, 12. Dunn. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Pietrangelo, 3. Bortuzzo (všichni St. Louis).