reklama

"Hraje i baseball." Zářící Kubalík ohromil parádní trefou, letos mu uniká jen Ovečkin

Kubalíkův "baseballový" gól po bekhendové přihrávce Jonathana Toewse. Youtube.com
Dominik Kubalík nepřestává udivovat hokejovou NHL. Svou střeleckou jízdu v letošním roce naposledy okořenil senzační baseballovou trefou.

"Neuvěřitelné!"

"Gól večera v celé NHL."

Komentátoři různých televizních stanicí expresivně ocenili, co Kubalík předvedl v noci na neděli na ledě Toronta. Rychlými kroky dopádil k bráně, odkud - za dohledu překvapeného beka - bez zpracování poslal do sítě přihrávku vzduchem či spíš nahození od kapitána Jonathana Toewse.

Tímto baseballovým úderem upravil na konečných 6:2. Chicago, zkraje základní části otloukánek ligy, vyhrálo počtvrté za sebou. A Kubalík byl díky neotřelému zakončení hlavní mediální hvězdou večera.

"Cubs a White Sox (baseballové kluby z Chicaga, pozn. red.), kdy vám začínají jarní tréninky?" komentovali Blackhawks gól českého křídelníka na twitterovém účtu

Nicméně sám střelec svůj baseballový talent nepřeceňoval. Do MLB si neodskočí. "Nevím, co stalo," smál se před novináři.

"Určitě to byl hezký gól, ale měl jsem hodně štěstí," doplnil.

Kubalík na ledě Toronta posbíral hned tři body (2+1) a celkově se vyhoupl na 20 gólů. Střeleckou tabulku nováčků vede o čtyři zásahy, na čelo produktivity pak ztrácí pouhé čtyři body. Jestliže nepoleví, může zaútočit na Calder Trophy pro nejlepšího zelenáče ligy, tedy cenu, kterou ještě nezískal žádný Čech.

"Dokáže skórovat různými způsoby," ocenil Kubalíka trenér Chicaga Jeremy Colliton. "Je radost ho sledovat. Střílí, chodí do brány, tečuje puky, hraje baseball."

Jízda chicagské osmičky už není zajímavá jen z nováčkovské perspektivy. V novém roce dal víc gólů akorát král kanonýrů Alexandr Ovečkin.

Při hře pět na pět nasázel Kubalík 18 branek, což ho řadí na devátou příčku v celé soutěži. Celkově je mezi střelci 22.

Nejžhavější nováček, opěvují Kubalíka v NHL. Šance na "zapovězenou" cenu ožívá Nejžhavější nováček, opěvují Kubalíka v NHL. Šance na "zapovězenou" cenu ožívá Čtěte zde

Těží ze spolupráce s Toewsem a Drakem Caggiulou, kterého v první lajně občas nahradí hvězdný Patrick Kane.

"Už na začátku sezony nám Dominik ukázal, že má talent na střílení gólů," prohlásil kapitán Toews. "Postupně nás přesvědčil o tom, že dokáže být špičkovým hráčem ve všech ohledech. A když jste přesunutí do elitní formace, přesně tohle se od vás očekává."

Kubalík září, byť na ledě stále nedostává královský prostor. Nicméně si polepšil. V minulém roce hrál průměrně 13 minut za zápas (9. místo mezi útočníky Chicaga), letos je zatím na 15 minutách (7. místo).

"Zní to neuvěřitelně," okomentoval 24letý Čech svou formu. "Pořád se snažím dělat správně všechny ty maličkosti - chodit do brány, střílet, pokud můžu… A myslím, že hrajeme dobře jako lajna."

Kubalík z ní jen tak nevypadne. V posledních osmi zápasech nastřádal 13 bodů (9+4).

reklama