reklama

Quick bude chybět Los Angeles tři měsíce. Angažmá Pavelce brání platový strop

Jonathan Quick Jonathan Quick autor: Reuters
Jonathan Quick kvůli zranění třísel přijde na tři měsíce o hokej. Mohla by to být šance i pro Ondřeje Pavelce, byť Kings zatím spoléhají na dvojici Zatkoff-Budaj. Hlavní překážkou pro Pavelcovo angažmá je jeho vysoká gáže.

Los Angeles - Hokejisté Los Angeles se budou muset v nejbližších třech měsících obejít bez brankářské jedničky Jonathana Quicka, který si v úvodním zápase NHL poranil třísla. Podle některých spekulací existovala varianta, že by se Kings pokusili místo zkušeného gólmana získat náhradu, kterou se mohl stát Ondřej Pavelec. Aktuálně to však vypadá, že kalifornský tým bude spoléhat na Jeffa Zatkoffa a Petera Budaje.

Třicetiletý Quick už má za sebou lékařská vyšetření a začal s léčbou. Podle Los Angeles Times absolvoval nechirurgický zákrok a na operaci nemusí. Délka jeho rekonvalescence se nedá přesně stanovit, generální manažer Dean Lombardi uvedl, že americký gólman, jenž se představil i na nedávném Světovém poháru v Torontu, bude mimo hru asi tři měsíce.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

Již předtím se začalo spekulovat, že Los Angeles se budou snažit potíže vyřešit získáním zkušeného gólmana, kterým se měl stát ve Winnipegu odstavený Pavelec. Problémem je však vysoký plat českého brankáře a chybějící prostor pod takzvaným platovým stropem klubu. Kings by museli Quicka zařadit na seznam dlouhodobě zraněných hráčů, což se podle Lombardiho nechystají. "Teď ne," řekl jasně.

Hokejisté Los Angeles zatím prohráli všechny tři zápasy v sezoně, po nezdaru proti San Jose nestačili ani na Philadelphii a Minnesotu. Trenér brankářů Bill Ranford však věří, že Zatkoff a Budaj náročnou situaci zvládnou.

Mrázkův náhradník proti Rangers zazářil, za Winnipeg dal mladý Laine hattrick. Michálek asistoval Mrázkův náhradník proti Rangers zazářil, za Winnipeg dal mladý Laine hattrick. Michálek asistoval Čtěte zde

"Budeme je potřebovat oba. Oba byli dvojkami v lize a teď musejí být číslo 1A a 1B. Musejí být připraveni a dát nám šanci vyhrát," řekl Ranford. Podle všeho trochu více spoléhá na zkušenějšího Slováka. "Má spoustu zkušeností, více než Jeff. Věříme, že si budou navzájem pomáhat, navzájem se tlačit dopředu a pomohou nám toto období zvládnout," dodal Ranford.

Šanci připsat si první výhru v sezoně bude mít Los Angeles dnes v noci. Kings se představí na ledě Dallasu, kterému budou v sestavě chybět zraněný Aleš Hemský a nemocný Jiří Hudler.

reklama