Ani Plekancův gól Montrealu na zvrat nestačil

9. 1. 2014 6:07
Tomáš Plekanec byl jediným střelcem Montrealu nočním zápase NHL na ledě Philadeplhie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

New York - Tomáš Plekanec byl jediným střelcem Montrealu  nočním zápase NHL na ledě Philadeplhie.

Český útočník snižoval v oslabení ve 38. minutě svým čtrnáctým gólem sezony na 1:3 z pohledu Canadiens. To ale bylo od kanadského týmu všechno a ve stejném poměru i prohrál.

V dresu Colorada se do sítě Ottawy trefil obránce Jan Hejda,  který se svými spoluhráči nakonec mohl slavit triumf 4:3 v prodloužení. Hejda v páté minutě zvyšoval už na 2:0.

Pak ale začali úřadovat hráči Senators, remízu domácím v samém závěru zachránil Paul Statsny. Vítězný gól Lavin vsítil ve 33. vteřin prodloužení Tyson Barrie.

Hráči New Yorku Rangers sice v Chicagu ve druhé třetině přišlio svůj dvoubrankové náskok, nakonec však na ledě obhájce Stanleyova poháru uspěli 3:2. Vítěznou branku si v 55. minutě připsal Carl Hagelin.

NHL:

Philadelphia - Montreal 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. Couturier, 15. Rinaldo, 29. Raffl - 38. Plekanec. Střely na branku: 27:20. Diváci: 19.949.

Chicago - NY Rangers 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 27. Toews, 29. Bollig - 6. B. Richards, 10. Zuccarello, 55. Hagelin. Střely na branku: 37:32. Diváci: 21.493.

Colorado - Ottawa 4:3 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 3. McGinn, 5. Hejda, 58. Stastny, 61. Barrie - 16. MacArthur, 33. Spezza, 35. Turris. Střely na branku: 31:32. Diváci: 12.487.