reklama

Video: Hlava dole, náraz, tma. Hall v drsném zápase tvrdě sestřelil Larsena, ten skončil v bezvědomí

YouTube
Podívejte se na ostrý bodyček Taylora Halla. Obránce Philip Larsen po něm upadl do bezvědomí a musel být z ledu odvezen na nosítkách. Faul, nebo čistý hit? Posuďte sami.

New York – Několik ostrých hitů i potyček bylo k vidění v nočním zápase NHL mezi New Jersey a Vancouverem. Ten nejostřejší přišel v šesté minutě druhé třetiny. To za svou brankou přebíral puk dánský obránce Canucks Philip Larsen, když v tom se ze slepé strany přiřítil jako tank Taylor Hall a drsným stromem ho poslal k zemi. Larsen upadl do bezvědomí a musel být z ledu odvezen na nosítkách.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

"Chtěl jsem ho trefit, to je jasné, ale rozhodně ne takhle. Bylo pro mě strašné vidět, jak leží na ledě a nehýbe se. Je to o to horší, že je to můj kamarád a bývalý spoluhráč z Edmontonu. Moc mě to mrzí, doufám, že je v pořádku," řekl Hall po utkání klubovému webu Devils.

Podle posledních informací byl měl být Larsen mimo nebezpečí. Redaktor webu Sportsnet.ca Dan Murphy na svém twitterovém účtu napsal, že se 26letý obránce už cestou do nemocnice probral a jeho stav je stabilizovaný.

Podobně jako po hitu Nazema Kadriho na Daniela Sedina se však dá i po tomto střetu očekávat bouřlivá diskuze. Faul či ne? Když se podíváme pozorně na zákrok Halla na Larsena, uvidíme, že byl veden ve velké rychlosti. Jeho intenzita byla silná.

Jenže je tady několik ALE. Bek byl v držení puku. Měl hlavu dole a Hall si při samotném zákroku nepomohl ani loktem, ani se neodlepil bruslemi od ledu. Logicky se jen lehce natočil ramenem na svého soupeře. Kdyby chtěl, mohl ho složit ještě o hodně tvrději.

Dal víc gólů než Ovečkin. Roli lídra si pořád neuvědomuju, hokejem se prostě bavím, září Pastrňák Dal víc gólů než Ovečkin. Roli lídra si pořád neuvědomuju, hokejem se prostě bavím, září Pastrňák Čtěte zde

Bohužel ho ale Larsen neviděl. Šlo o hit z takzvané "blindside". Ne však typický. Dán byl na Halla totiž celým tělem natočený, jenže koukal za sebe a následně pod nohy, jelikož přebíral puk.

Co měl ale Hall udělat jinak? Těžko říct. Zasáhnout Larsena níže? Nebo vůbec? To se snadno říká, ale v té rychlosti hůř provádí. Nešťastná však byla reakce hráčů, kteří se sjeli k místu činu nezajímaje se o bezvládně ležícího hráče. Ten tak dostal ještě několik kopanců do hlavy. Duchapřítomně pak alespoň zareagoval alespoň brankář Markström, který ke spoluhráči přispěchal a chránil mu hlavu lapačkou, aby pak navíc přivolal lékaře.

Na ochranu hráčů se v NHL klade stále větší důraz. I tímto bodyčekem, za který mimo jiné v zápase nebyl Hall nikterak trestán, se ale otevírá diskuze, co je ještě legální.

reklama