reklama
Pátek, 18:00 • NHL • Trh s volnými hokejisty

Živě: Kluby NHL podepisují volné hráče

Sledujte, jak hokejovou ligu mění výměny a podpisy nových smluv po otevření trhu.

16:29

Vítejte u online přenosu z otevření trhu s volnými hokejisty. NHL se během příštích hodin a dní hodně promění.

16:45

Na trh míří také šest českých hokejistů, ovšem pouze řízný bek Radko Gudas může vzbudit větší zájem napříč ligou. Jiní, například Vladimír Sobotka. budou rádi, když vůbec nějakou práci seženou.

17:07

VÝMĚNA: Winnipeg získal útočníka Paula Stastnyho, Vegas získalo obránce Carla Dahlströma a volbu ve 4. kole draftu 2022.

Americký centr se vrací na místo, odkud do Vegas přišel. Ve Winnipegu mu před dvěma roky náramně vyšlo play off. Nadále si udržuje obstojnou produktivitu. Ve 34 letech má před sebou ještě rok smlouvy.

17:12

Jistým lákadlem letošního trhu je 38letý brankář Henrik Lundqvist. Spekulace ho posílaly i do týmů, kde chytají Češi. Nakonec by v jednom opravdu měl skončit. Podle TSN si legenda na rok plácne s Washingtonem. Což je nemilá zpráva pro Vítka Vaněčka, který dosud chytal na farmě a doufá ve větší šanci.

17:17

PODPIS: Útočník Vladimír Sobotka do Rapperswilu (měsíc)

Centr, který v minulé sezoně odehrál jen 16 zápasů, má novou smlouvu, ovšem ne v NHL. Sobotka zkraje sezony vypomůže švýcarskému Rapperswilu, kde nastupuje také Roman Červenka. Výkony v Evropě zřejmě rozhodnout o tom, jestli útočník dostane v zámoří novou smlouvu.

NHL hokej 2019/2020 Vladimír Sobotka | Foto: ČTK
17:24

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Obránce Victor Mete v Montrealu (1 rok, 735 tisíc dolarů)

17:51

Letošní trh slibuje hodně zajímavá brankářská škatulata. Volní jsou Jacob Markstrom, dosavadní jednička Vancouveru, a vítěz Stanley Cupu Braden Holtby. Oběma je třicet.

Z veteránů by měl zaujmout 34letý Anton Chudobin, který v play off zářil za Dallas, a o rok starší Corey Crawford. Nezapomínejme ani na Henrika Lundqvista, ale ten už je prý domluvený s Washingtonem.

Na výměnu čeká Marc-André Fleury, protože ročně pobírá sedm milionů dolarů a místo jedničky ve Vegas mu sebral Robin Lehner, který na trh nakonec nemíří.

Změna dresu hrozí také Petru Mrázkovi, neboť Carolina není zcela spokojená s brankářským postem a o Čecha se dlouhodobě zajímá Edmonton.

17:49

Největší útočnou hvězdou letošního trhu je Taylor Hall, někdejší vítěz Hart Trophy pro nejužitečnějšího hokejistu NHL. Pořádně vykrvácet může Florida, kde skončila smlouva produktivním borcům Mikeu Hoffmanovi a Jevgeniji Dadonovovi.

17:55

Nabídka je poměrně široká také u obránců. Možná vůbec nejžádanějším hráčem na trhu bude Alex Pietrangelo, kapitán předposledních vítězů Stanley Cupu ze St. Louis. Podporu útoku skvěle zvládnou také sběrači bodů Torey Krug a Tyson Barrie.

18:05

PODPIS: Útočník Wayne Simmonds do Toronta (1 rok, 1,5 milionu dolarů)

Zkušený křídelník, jemuž v posledních letech klesla výkonnost, podle všeho přijal skromnější nabídku, aby si mohl zahrát za rodné město.

18:08

Kapitán Arizony Oliver Ekman-Larsson, o kterého se v poslední době zajímal Vancouver nebo Boston, podle svého agenta nikam odejde.

18:13

Spoluhráč Ondřeje Paláta Tyler Johnson míří na listinu volných hráčů. Tampa ho kvůli pětimilionovému platu, který neodpovídal hráčovým výkonům, chtěla vyměnit, ale neuspěla.

18:18

Podle novináře Bruce Garriocha má Bobby Ryan, kterého Ottawa nedávno vyplatila ze smlouvy, namířeno na rok do Detroitu.

18:20

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Útočník Dominik Kubalík v Chicagu (2 roky, prům. roční plat 3,7 milionu dolarů)

30gólová sezona nese své ovoce. Český střelec si v poslední sezoně vydělal téměř dva miliony, ale především díky vysokým bonusům. Jeho základní plat nepřevyšoval milion. Teď si polepší na téměř čtyři miliony.

NHL 2019/20, Chicago Blackhawks Dominik Kubalík v dresu Chicaga. | Foto: ČTK
18:29

PODPIS: Útočník Bobby Ryan do Detroitu (1 rok, 1 milion dolarů)

Čtyřikrát nastřílel přes 30 gólů, ale v posledních letech jeho kariéra vadla. I kvůli závislosti na alkoholu. Kariéru zkusí oživit v Detroitu za podprůměrný plat milion dolarů. Strádat však Ryan nebude. Ottawa, která ho vyplatila ze smlouvy, mu během příštích čtyř let vyplatí přes sedm milionů.

18:33

PODPIS: Obránce Radko Gudas na Floridu (3 roky, prům. roční plat 2,5 milionu dolarů)

Florida, kde po konci Jaromíra Jágra a Radima Vrbaty nehrál žádný Čech, oživuje českou stopu. Své zadní řady vyztuží Gudasem, který v posledních letech přestal sbírat suspendace za zbytečné fauly. Řízný bek, jenž naposledy oblékal dres Washingtonu, si platově pohorší, ale "jen" o necelý milion. Nejzajímavější české jméno tak mizí z trhu.

Radko Gudas Radko Gudas
18:41

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Brankář Malcolm Subban v Chicagu (2 roky, prům. roční plat 850 tisíc dolarú)

18:45

PODPIS: Obránce Jon Merrill do Detroitu (1 rok, 925 tisíc dolarů)

18:47

PODPIS: Útočník Carter Verhaegh na Floridu (2 roky, prům. roční plat 1 milion dolarů)

Čerstvý vítěz Stanley Cupu s Tampou se stěhuje v rámci Floridy, ale ne daleko. Dřív zářil na farmě, v poslední sezoně dokázal, že má i na NHL.

18:54

PODPIS: Brankář Henrik Lundqvist do Washingtonu (1 rok, 1,5 milionu dolarů)

Spekulace nelhaly. 38letá švédská legenda míří do klubu, proti němuž nesčetněkrát válčila v play off. Není pochyb o tom, že Lundqvist chce na sklonku kariéry Stanley Cup. Ve Washingtonu má šanci. Je ale otázkou, kolik prostoru dostane. Nejspíš se bude dělit o práci s mladíkem Iljou Samsonovem. Braden Holtby tak v klubu jistě končí. Také jde o nepříjemnou zprávu pro farmáře Vítka Vaněčka, který i další sezonu odstartuje v nižší AHL.

NHL hokej Rangers New York Henrik Lunqvist Henrik Lundqvist v dresu Rangers. | Foto: Reuters
Daniel Poláček
Daniel Poláček
9. 10. 2020
reklama