Nováček sestřelil Ovečkina a spol, Rangers vyhráli 3:1

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
29. 4. 2012 7:45
Králové z Los Angeles vyhráli na ledě St. Louis
NHL: NY Rangers - Washington Capitals, 1. zápas (Chris Kreider, Michael Del Zotto, Ryan Callahan, radost) | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Rangers vstoupili vítězně do 2. kola Stanley Cupu. V úvodním zápase série s Washingtonem Capitals vyhráli na domácím ledě 3:1 a ujali se vedení 1:0 na zápasy. O branky vítězů se podělili Anisimov, Kreider a Richards, za Washington vyrovnával na 1:1 v závěru druhé třetiny Chimera.

Experti fanouškům vzkazovali: ve druhém kole bojů o Stanley Cup se na velké brankové hody netěšte. Jestliže v nočním zápase mezi jejich proroctví hokejisté Phoenixu a Nashvillu nenaplnili, v duelu Rangers s Capitals již hráči odborníky "poslechli".

V Madison Square Garden to byly od prvního střídání hokejové šachy plné osobních soubojů, pečlivého plnění pokynů od trenérů a s minimem šancí. Zatímco na konci duelu byl poměr hitů (osobních soubojů) 35:28, statistika střel zněla - 14:18!

Více z bojů o Stanley Cup:

ŽIVĚ Rangers - Washington jsme sledovali v podrobné on-line reportáži
VIDEO Letci znají soupeře. Jágr se střetne s Eliášem
VIDEO Phoenix začal výhrou. Vrbata a Klesla skórovali

K tomu ale mohli mít fanoušci ještě jednu pomocnou statistiku - domácí trefili v průběhu zápasu jednu tyč, hosté orazítkovali brankovou konstrukci za Lundqvistem ze všech tří stran, tuhost levé tyčky otestovali dokonce dvakrát. Nelze se tak divit, že na góly tentokrát prohráli.

Skóre zápasu otevřel až ve 33. minutě domácí obr Anisimov. S kotoučem na holi objel branku a střelou pod betonem načal smolný večer pro hrdinu Capitals ze série z Bostonem Braydona Holtbyho. Hosté se dočkali vyrovnání v závěru druhého dějiství. Laich ve středním pásmu s kotoučem na holi zkontroloval časomíru a pak poslal nádhernou žabičku skrze celé pásmo přesně na čepel Chimerovy hole - 1:1 v čase 39:36,5.

Mohlo by se zdát, že třetí třetiny vstoupí "Caps" psychicky posílení, ovšem opak byl pravdou (a proti byla i branková konstrukce Lundqvista, tu v posledním dějiství hry trefili hosté dvakrát). Přesně v čase 47:00 se po krásném pasu Callahana trefil Chris Kreider.

Pro tohoto dvacetiletého Američana to byl druhý gól v kariéře v NHL. Jak se později ukázalo - i vítězný! Pro hokejistu, který ještě nenastoupil v základní části nejslavnější ligy světa a před třemi týdny slavil titul s týmem z Bostonské západní univerzity, celkem slušná vizitka.

Navíc urostlé levé křídlo přesně o 90 vteřin později vybojovalo v útočném pásmu kotouč pro Richardse a zkušený centr vstřelil opět našel škvírku v ne úplně "betonovém" postavení Holtbyho.

Capitals se už na odpověď nezmohli. Sice hráli v závěru více jak dvě minuty power play, Lundqvista ale ohrozili pouze jedinou střelou z hole Greena. Do série tak lépe vstoupili hráči nejlepšího týmu Východu po základní části.

Nejlepším hráčem zápasu ale nebyla žádná multimilionová hvězda, ale hokejista, který celou letošní sezónu hrál pouze univerzitní hokej...

Králové z Los Angeles znovu překvapili favorita

V nočním utkání uspěli na úvod série se St. Louis hokejisté Los Angeles. Králové vyhráli na ledě svého soupeře 3:1 a ujali se vedení 1:0 na zápasy.

Kings tak pokračují v překvapování favoritů, protože v prvním kole vyřadili nejlepší tým základní části Vancouver. Hvězdou zápasu byl brankář Los Angeles Jonathan Quick, který si připsal osmadvacet úspěšných zákroků.

Blues vedli od 10. minuty po trefě Backese, jenže pak už se trefovali pouze hosté. Ještě v první třetině vyrovnali Vojnov a rozhodující gól zaznamenal minutu před koncem druhé části ve vlastním oslabení Greene.

Výsledek pečetil v závěru při power play domácích Penner.

Semifinále Východní konference play off NHL - 1. zápas:

NY Rangers - Washington Capitals 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a asistence:
23. Anisimov (Fedotěnko, McDonagh), 47. Kreider (Stepan), 49. Richards (Kreider, Gáborík) - 40. Chimera (Laich). Vyloučení: 4:4, bez využití. Střely na branku: 14:18. Stav série: 1:0.

Západní konference - 1. zápas:

St. Louis - Los Angeles 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 10. Backes - 17. Vojnov, 39. Geene, 60. Penner. Střely na branku: 29:29. Diváci: 19.391.