reklama

Hašek, Kaberle či Dejdar. To bylo zahajovací nulté kolo extraligy

Dominik Hašek netradičně v poli. Dominik Hašek netradičně v poli. autor: Zlata Vostrá
Nová sezona hokejové extraligy ještě nezačala a už zná svého prvního vítěze. Poprvé v historii se odehrálo její nulté kolo.

Praha - Nová sezona hokejové extraligy ještě nezačala a už zná svého prvního vítěze. Poprvé v historii se odehrálo její nulté kolo. Za účasti tří týmů, jejichž sestavy posílila i některá hvězdná jména ze sportovního či kulturního světa, se z úspěchu radovala Stará Kovárna, tým populární skupiny Tři sestry.

Dres vítězů oblékli například Petr Tenkrát, Jiří Kuchler, ale také pětinásobný mistr světa a vítěz Stanley Cupu s Carolinou František Kaberle.

"Rád se takových akcí vždy zúčastním a užiju si trošku srandy. Určitě je zajímavé potkat nové lidi, které znám jen z televize. Tři sestry poslouchám, nebyl jsem sice ještě na žádném koncertě, určitě to ale napravím," řekl Kaberle.

Za Olymp, který skončil za výběrem Radegastu, si zahrál i legendární Dominik Hašek. Nikoliv ale v brankovišti, jak ho měli léta možnost vídat hokejoví fanoušci.

Hašek nastoupil v obraně

"V brance jsem se nastál za život už dost, tak už mě to táhne do útoku, respektive do obrany, to je přeci jen blíž k brance," prohlásil s úsměvem olympijský šampion z Nagana a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Na ledě se objevil i Pavel Richter, mistr světa z Prahy 1985. "Nezáleží na výsledku, ale jak se pobavíme. Já ty exhibice hraju, co jsem skončil. Martinovi Dejdarovi jsme slíbil, že si po roce naposledy obuju brusle a dneska to je naposledy, co takovou exhibici hraju. Moje derniéra na ledě jakožto hráče," prohlásil Richter. Poté, co se nasoukal do výstroje, však nakonec absolvoval pouze slavnostní vhazování.

Barvy Olympu hájili například i šéf extraligy Josef Řezníček, David Volek a herec Martin Dejdar, který si v seriálu z hokejového prostředí zahrál v minulosti hvězdného útočníka.

"Rozhodně si nemůžeme - teda hlavně já - hrát na nějaké nulté kolo extraligy. Je to pro mě spíš veliký zážitek. Hráči, kteří tady jsou s námi na ledě, si opravdu mohou hrát na extraligu. Všichni hráli nejvyšší soutěž. Ale Tři sestry mám rád, pojí nás Braník. Já jsem tam před třiceti lety začínal v Pražské pětce," řekl Dejdar.

reklama