reklama

Čeká halu v Holešovicích krutý osud? Sparta se do ní nevrátí

Hokejisté Sparty se do Holešovic už nevrátí. Hokejisté Sparty se do Holešovic už nevrátí. autor: Milan Kammermayer
Hokejisté pražské Sparty budou nejméně v následujících pěti letech hrát domácí zápasy v O2 areně.

Praha - Hokejisté pražské Sparty budou nejméně v následujících pěti letech hrát domácí zápasy v O2 areně. Šance na návrat do Tipsport areny v Holešovicích je prakticky nulová. Navíc je prý jisté, že hala v Holešovicích, jež byla postavena v roce 1962, se v budoucnosti nedočká rekonstrukce.

"Jsme rádi, že můžeme budoucnost klubu spojit s jednou z nejlepších hal nejen v Evropě, ale i na světě. Stěhování klubů za lepším je běžné. Važme si toho," řekl předseda představenstva Sparty Petr Bříza na tiskové konferenci v O2 areně.

Slavie se vrátit nemůže

Sparta přesun do multifunkční libeňské arény oznámila na konci června, pětiletou nájemní smlouvu s opcí s provozovatelem haly podepsala v pondělí. A na jejím základě je zřejmé, že konkurenční Slavia, která v O2 areně hrála do svého letošního sestupu z extraligy, by se v případě návratu mezi elitu do svého bývalého domácího prostředí nevrátila.

"Smlouva je exkluzivní. Myslím, že je to na tolik výmluvné, že nemusím nic dále vysvětlovat," podotkl Bříza. Vedle lepšího komfortu pro hráče i fanoušky se Sparta podle Břízy rozhodla přestěhovat i proto, že Tipsport arenu nelze zrekonstruovat.

Místo rekonstrukce centrum mládeže?

"Debatuje se o tom již řadu let, existuje řada studií. Fakt je ale ten, že není rekonstruovatelná. Je tam řada zásadních nedostatků například s ohledem na nosnost střechy. Podle posledních stanovisek je možné ji jen zbourat a postavit novou halu," uvedl Bříza. Na stavbu nové arény s kapacitou 10 tisíc diváků ale nejsou finance.

Možným řešením by bylo, že by na místě současné Tipsport areny vzniklo tréninkové centrum mládeže města Prahy, ve kterém by hráči Sparty trénovali. Projekt by podle Břízy měl vyhovovat městu a má podporu Českého olympijského výboru i České unie sportu. Centrum by nesloužilo jen pro hokej, ale i pro další halové sporty.

reklama