reklama

Obránce Kuba na šampionát nedorazí. Musí na operaci

Filip Kuba. Filip Kuba. autor: Reuters
Bek Floridy Panthers Filip Kuba českou obranu na MS neyvztuží. Po sezoně musí na operaci kolene.

Brno - Český hokejový tým nebude moci na světovém šampionátu využít služeb zkušeného beka Floridy Panthers Filipa Kuby.

Předpokládaná posila defenzivy totiž laboruje se zraněným kolenem a po sezoně bude muset na operaci.

"Je to tak, se startem Filipa Kuby na šampionátu to nevypadá dobře," řekl dnes v Brně novinářům Slavomír Lener.

Defenziva potřebuje vyztužit

Alois Hadamczik tak přichází o jeden z pilířů defenzivy, která v přípravných duelech se Slováky nevypadala příliš jistě.

"Není to optimální. Obránci nám chybí, ale nějak to musíme dát dohromady. Nemůžeme si stěžovat, ale musíme pracovat s hráči, které máme," stěžoval si už v průběhu přípravy český lodivod (více čtěte zde).

Aktuálně jsou v sestavě českého týmu tito obránci: Jakub Krejčík, Jakub Nakládal (oba Lev Praha/KHL), Tomáš Voráček (Vítkovice), Karel Kubát (Litvínov), Tomáš Linhart (Zlín), Jan Kolář (Doněck/KHL), Tomáš Mojžíš (Slovan Bratislava/KHL), Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk/KHL) a Petr Čáslava (Čerepovec/KHL).

Potvrzený je pouze Hejda

Z dalších uvažovaných zámořských posil defenzivy nadále zůstávají v hledáčku trenérů Ladislav Šmíd (Edmonton), Zbyněk Michálek (Phoenix) a Radko Gudas (Tampa Bay).

Posledního jmenovaného ovšem patrně Tampa do Švédska nepustí, neboť má dvojcestnou smlouvu a po skončení sezony NHL patrně bude muset vypomáhat na farmě v Syracuse.

Potvrzenou posilou defenzivních řad je každopádně Jan Hejda z Colorada (více čtěte zde), naopak Marek Židlický nejspíš kvůli snaze o podpis nové smlouvy nepřijede, byť o něj trenéři také velmi stojí.

reklama