reklama

Palec nahoru pro Lva. Byli lepší, přiznal Kašpar z Doněcku

Lev Praha včera Lukáši Kašparovi ukončil klubovou sezonu, český útočník v Doněcku ale doufá, že se ozve trenér reprezentace Vladimír Růžička. Lev Praha včera Lukáši Kašparovi ukončil klubovou sezonu, český útočník v Doněcku ale doufá, že se ozve trenér reprezentace Vladimír Růžička. autor: CPA Eduard Erben
Proti Doněcku hrálo moc okolností. Zranění hráči i nucený azyl na Slovenku. "Lev Praha byl ale i tak lepší a postup si zasloužil," řekl český útočník Donbassu Lukáš Kašpar.

Doněck (od našeho zpravodaje) - "Série to byla vyrovnaná, ale musíme si přiznat, že v rozhodujících momentech byl Lev lepší. Postup si zasloužil a já jim teď budu přát, aby udělali co největší úspěch," řekl Aktuálně.cz Lukáš Kašpar v Doněcku krátce poté, co Lev Praha v play off vyřadil Donbass a postoupil mezi čtyři nejlepší týmy KHL.

Pro český klub je to obrovský úspěch, ale i v konferenčním finále s Jaroslavlí bude Lev papírovým favoritem. A Kašpar, který má se hrou pražského týmu nejčerstvější zkušenosti, potvrzuje, že šanci na postup do boje o Gagarinův pohár určitě mít bude. "Mají totiž dobrý tým," řekl Kašpar.

Mistr světa z roku 2010 ale jinak cítil velké zklamání. Doněck odehrál výbornou sezonu a myslel na víc, za dané konstelace ale bylo čtvrtfinále se Lvem zřejmě stropem.

V klíčovou část sezony hrálo proti Donbassu až moc okolností najednou. Politická situace ho nutila hrát část zápasů v Bratislavě, do toho se zranilo několik opor základní sestavy.

Lev měl o to snadnější práci, přesto se na postup pořádně nadřel, utkání rozhodovala jediná branka i velké štěstí. Vždyť včera, když Lev Praha ukončil vítězstvím 1:0 sérii, Donbass v utkání třikrát nastřelil tyč. Dokonce i deset vteřin před koncem při hře bez brankáře.

Praha - Bratislava - Doněck. Divné

"Hráli jsme v podstatě na tři formace a roli to určitě svou roli také hrálo, protože v klíčovou chvíli zápasu měli více sil oni. Oni měli větší tým, my na ledě točili pořád ty stejné hráče. A když se do toho míchá i politika, příjemné to není," konstatoval Kašpar.

Doněck mohl hrát doma na Ukrajině až včerejší šesté utkání, ale to už bylo na zvrat špatně se vyvíjející série příliš pozdě. A Kašpar přiznal, že i nucené a podle Ukrajinců zbytečné stěhování do azylu v Bratislavě Doněcku v sérii ublížilo.

"Bylo to celé divné. Všichni viděli, že je to přímo tady v Doněcku v pohodě. Vy sám jste to viděl dnes taky a takhle to tady bylo celý týden," říkal Kašpar Aktuálně.cz.

Diváků přišlo na hokej něco málo přes čtyři tisíce, všichni se výborně bavili. V ulicích města nebylo znát, že by se ukrajinská krize Doněcku nějak dotkla.

Největším problémy ten den působilo spíše jen škaredé a deštivé počasí. Že něco není v pořádku, připomínala snad jen policejní eskorta, která při transportech z letiště na hotel a z hotelu na stadion doprovázela české hokejisty.  

Kašpar počká na telefon z reprezentace

"Chápu, že někteří lidé z těch zpráv mají strach, ale vše se dělo jen na Krymu. Já bydlím v Doněcku sto padesát metrů od náměstí, kde se párkrát demonstranti sešli, ale nikdy jsem se nemusel bát, protože se tady situace nikdy nevyhrotila k nějakým nepokojům," doplnil Kašpar.

I když mu skončila sezona, sám z Doněcku ještě neutíká a pravděpodobně na Ukrajině zůstane i příští týden.

"Teď je víkend, nevyřeším nic. Příští týden mě čeká ještě nějaké vyřizování ohledně banky a bytu, kde tady bydlím. Až pak se vrátím do Česka a uvidím, co bude dál," řekl s tím, že z Ukrajiny rozhodně utíkat nebude.

Na co si ale s napětím počká, je telefon od trenéra hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky. Ten už skládá tým pro mistrovství světa a mistr světa z roku 2010 Kašpar je připraven porvat se o místo. "Ještě jsme si ale nevolali, takže se nechám překvapit," řekl.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama