reklama

Růžičkova obrana se bortí, Palaščák ho v kauze hokejových úplatků nevydíral

Vladimír Růžička Vladimír Růžička autor: Lukáš Caha
Trestní oznámení Vladimíra Růžičky na Miroslava Palaščáka bylo odloženo. Podle Růžičky měl podnikatel bývalého trenéra Slavie vydírat, ale tuto skutečnost se nepodařilo policii prokázat. Kriminalisté se dále zabývají podezřením, že Růžička během působení v pražském klubu chtěl úplatky od některých rodičů.

Praha - Kriminalisté odložili trestní oznámení Vladimíra Růžičky na podnikatele Miroslava Palaščáka, jehož bývalý trenér Slavie a současný kouč extraligového Chomutova obvinil z vydírání.

Kriminalisté se naopak i nadále zabývají podezřením, že Růžička během působení v pražském klubu chtěl úplatky od některých rodičů, aby jejich děti mohly hrát hokej.

"V rámci prošetřování se nepodařilo prokázat, že by oznámeným jednáním došlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu, proto (vyšetřovatelé) věc jako takovou v těchto dnech odložili," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan pro ČRo Radiožurnál, který o odložení Růžičkova trestního oznámení informoval.

Růžička tvrdil, že Palaščák po něm chtěl milion korun za to, že ještě jako kouč Slavie zmařil hokejovou kariéru jeho syna. Palaščák již dříve uvedl, že jej Růžička, který v reakci na aféru skončil na začátku června na střídačce národního týmu, chtěl zastrašit.

"Nechápu, jak někdo může podat trestní oznámení, když nemá důkaz. To mi připadá nečestné a nesportovní," řekl Palaščák mimo jiné i v rozhovoru pro Aktuálně.cz (viz zde).

Samotný Růžička případ nekomentuje, vyjádřit se pro Český rozhlas odmítl i jeho advokát Vít Kučera.

reklama