reklama

Pardubice jsou v semifinále. Pro Třinec sezona skončila

Hokejisté Pardubic mohou slavit postup do semifinále Hokejisté Pardubic mohou slavit postup do semifinále autor: Zuzana Hronová
Pardubice - Třinec 3:2

Pardubice - Play-off české hokejové extraligy odtajnilo ve středu svého prvního semifinalistu.

Stali se jimi hokejisté Pardubic, kteří porazili před vlastními fanoušky Třinec 3:2, a celkově tak ovládli čtvrtfinálovou sérii 4:1 na zápasy.

Třetí celek základní části, v jehož službách působí i zkušený brankář Dominik Hašek tak může střádat potřebné síly a vyhlížet svého možného soupeře pro další fázi.

Druhý zápas mezi Vítkovicemi a Spartou byl odložen po tragické události v hledišti, kde zemřel po kolapsu jeden z diváků. Více čtěte zde.

Zpočátku se ovšem zdálo, že se v pardubické aréně budou radovat spíš hosté. Ti se dostali do vedení v sedmnácté minutě, kdy se od modré čáry napřáhl během přesilové hry a jeho tečovaná rána nakonec skončila až v síti - 0:1.

Domácí ovšem zabrali a zejména ve druhé části se jim podařio zinscenovat parádní obrat. Nejprve hned v jeho úvodu vyrovnal při dvojnásobné přesilovce Petr Sýkora a brzy na to se prosadil po pohotové dorážce Radovan Somík.

Tentýž střelec pak završil povedenou sedmiminutovku svého týmu i další trefou, kdy pro změnu usměrnil do sítě vyraženou ránu Jillsona.

Třinec dobře věděl, že pro něj v případě prohry skončí celá sezona, a tak v poslední části zabojoval. Sedm minut před koncem dokonce snížil zásluhou Tomáše Malce a i v dalších okamžicích podrobil svého soupeře velkému tlaku.

Blízko vyrovnání byl o chvíli později i Kohn, nicméně Haška zachránila v důležitou chvíli jeho levá tyč. Po závěrečné siréně tak proto mohli domácí diváci slavit konečný postup.

Výsledek:

HC Eaton Pardubice - HC Oceláři Třinec 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky:
21. Sýkora (Koukal, Píša), 25. Somík (Píša, Špirko), 27. Somík (Jillson, Pineault) - 17. Růžička (Kohn, Zíb), 53. Malec (Polák, Polanský)
Počet diváků: 10 020
Pardubice: Hašek (Růžička I) - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mitchell - Kolář, Koukal I, Starý - Pineault, Špirko, Somík - Sýkora, Zohorna, Pivko - Cetkovský, Kousal, Rákos - Nahodil.
Třinec: Hamerlík (Duba) - Hrabal, Seman, Malec, Zíb, Cartelli, Platil, Andersons, Lojek - Růžička II, Bonk, Kohn - Květoň, Peterek, Martynek - Polanský, Pospíšil, Kanko - Polák, Tomas, Balej.
Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE:

reklama