Pittsburgh opět vyhrál na ledě Rangers, postup má na dosah

8. 5. 2014 6:07
Pttsburgh vyhrál čtvrtý zápas nad Ney Yorkem Rangers 4:2 a v sérii vede 3:1 na zápasy.
Chris Kunitz překonává Henrika Lundqvista
Chris Kunitz překonává Henrika Lundqvista | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Pittsburghu zvýšili své vedení v sérii 2. kola play off NHL nad New Yorkem Rangers na 3:1 a jediná výhra jim chybí k postupu do finále Východní konference.

Třetí vítězství ukořistili na ledě soupeře, když vyhráli 4:2.

Zlomovým okamžikem čtvrtého duelu byl za stavu 1:1 gól v oslabení, který vstřelil v závěru prostřední části Brandon Sutter. Vedení Pittsburghu pojistil na startu třetí třetiny Jussi Jokinen, který je se šesti góly společně s Mariánem Gáboríkem nejlepším střelcem play off. Na snížení Matse Zuccarella odpověděl během necelé minuty Chris Kunitz.

Pro Rangers, kteří odehráli šestý zápas v devátém dni, je alespoň slabou útěchou, že na rozdíl od předchozích dvou proher konečně skórovali. Jejich 145 minut dlouhý půst ukončil Carl Hagelin, který po trefě hostujícího Jevgenije Malkina srovnal na 1:1.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

NY Rangers - Pittsburgh 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 26. Hagelin, 54. Zuccarello - 3. Malkin, 39. Sutter, 48. J. Jokinen, 55. Kunitz. Střely na branku: 15:27. Diváci: 18.006. Stav série: 1:3.