zh
22. 4. 2008 7:59
O posledních postupujících se v NHL rozhodne v úterý
Montrealský útočník Tomáš Plekanec slaví postup s brankářem Careym Pricem.
Montrealský útočník Tomáš Plekanec slaví postup s brankářem Careym Pricem. | Foto: Reuters

Montreal - V pondělním sedmém čtvrtfinálovém zápase NHL si nakonec favorit Východní konference, klub Montreal Canadiens,  jasně poradil s Bostonem Bruins 5:0.

Canadiens nedovolilii podceňovanému osmému týmu základní části dokonat senzaci a postupně navyšovali skóre. Po první třetině vedli 1:0, po druhé 3:0, v závěru utkání pak ještě přidali další dva góly.

Dále čtěte:

Byl to opět večer bratrů Kosticynů, autorů tří branek.

Tentokrát navíc celek podržel v posledních duelech nejistý brankář Carey Price, jenž kryl všech 25 střeleckých pokusů Bruins.

Dvacetiletý Price si vybírá nováčkovskou daň. Ve své první sezoně v NHL podává nevyrovnané výkony, ovšem do budoucna se jeví jako velký příslib.

„V posledních střetnutích se nám nedařilo. Věděl jsem, že se to zase musí otočit a tento večer se to konečně povedlo," liboval si nejlepší nováček v bráně v letošním ročníku.

Svůj malý díl práce odvedli i oba čeští hráči. Útočník Tomáš Plekanec  i obránce Roman Hamrlík si připsali po asistenci.

Ovečkin se probral a vyrovnal sérii

Philadelphia  naopak domácího prostředí nevyužila, podlehla Washingtonu  2:4. Stav série je nerozhodný 3:3 a oba soupeři se utkají opět v úterý.

Útočník Washingtonu Alexander Ovečkin nehraje jako za starých časů NHL bez přilby. Ztratil ji v jednom z mnoha soubojů s hráči Philadelphie. V šestém utkání čtvrtfinále byl k neuhlídání. | Foto: Reuters

Letci přitom měli skvělé vstupy do prvních dvou třetin. V úvodní udeřili v čase 3:49, v druhé v čase 1:18 a vedli 2:0.

Jenže do konce druhé třetiny hosté dokázali srovnat a ve třetí části se probudila jejich největší, i když ve čtvrtfinále trochu dřímající hvězda - ruský útočník Alexander Ovečkin.

Dvěma góly stanovil konečný stav na 4:2 pro Washington.

Přestože ovládl základní část úctyhodnými 65 góly, jednalo se teprve o jeho druhou a třetí branku v celé sérii.

Agentura AP konstatuje, že to byl opět „Alexander Veliký" a že fanoušci Flyers, kteří se Ovečkinovi v posledních třech zápasech posmívali, najednou ztichli.

NHL nezná už jen dva konferenční semifinalisty. O obou se rozhodne v úterý -  na Východě Washington naposledy přivítá Philadelphii a na Západě do San Jose  naposledy přijede Calgary.

Východní konference:

6. čtvrtfinále:

Philadelphia - Washington 2:4 (1:0, 1:2, 0:2), stav série 3:3

Branky: 4. Richards, 22. Briere (Prospal) - 43. a 51. Ovečkin, 30. Bäckström, 39. Sjomin

7. čtvrtfinále:

Montreal - Boston 5:0 (1:0, 2:0, 2:0), konečný stav série 4:3
Branky: 36. a 58. Andrej Kosticyn (na první Hamrlík), 4. Komisarek, 31. Streit, 60. Sergej Kosticyn (Plekanec)