12. 2. 2009 19:34
Geus Okna Kladno - Lasselsberger Plzeň 0:5
Martin Straka
Martin Straka | Foto: Lasselsberger Plzeň

Kladno - Hokejisté Plzně letos poprvé dokázali vyhrát dva extraligové zápasy za sebou a po vysoké čtvrteční výhře v Kladně 5:0 se přiblížili vidině play off, kde chyběli dlouhých pět let.

V předehrávce devětačtyřicátého extraligového kola, které bylo zároveň přímým soubojem o poslední místa v postupující desítce, Kladenští selhali a vidina play off se jim dost vzdálila.

Na desátý Třinec ztrácejí pět bodů a čtyři kola před koncem základní části mají odehraný zápas navíc.

Zápas jsme sledovali on-line

Lasselsberger zřejmě zachránil sezonu středečním obratem v Liberci a v Kladně se ukázal ve velké pohodě. Vyhrál zejména díky třem využitým přesilovkám.

Západočeši převyšovali Kladno v bruslení, což vyústilo v časté vylučování domácích hráčů. Plzeň definitivně poslala soupeře do kolen na začátku třetí třetiny, kdy skórovala v oslabení.

Střelecky vynikali i plzeňští obránci. V první třetině přečkali hosté šance domácích a v přesilovce otevřel skóre zadák Peter Smrek.

Kladno potopil gól v oslabení

V úvodu prostřední části hry využili hosté přesilovku po parádní kombinaci v útočném pásmu,  na jejímž konci překonal vyšachovanou obranu Kladna Roman Tomas.

V prostřední části navíc zvýšil na 3:0 lotyšský obránce Jekabs Redlish přesnou trefou nad rameno reprezentačního brankáře Kopřivy.  Pak ještě po konzultaci s videorozhodčím neuznal sudí Strakovu střelu po samostatném úniku jako gólovou.

Jistá naděje svitla trápícímu se Kladnu na konci druhé třetiny, kdy se jim nabídla šance hrát dvojnásobnou přesilovku.

Početní převahu rozdělila přestávka a na začátku třetí části zasadil poslední ránu domácím brankou v oslabení po neobvyklém úniku dvou obránců Peter Smrek, z něhož se tak stává specialista na góly na kladenském ledě. Tři ze čtyř gólů v této sezoně vstřelil právě tomuto soupeři

Parádní představení plzeňských zadáků dokonal nechytatelnou ranou v přesilovce pět na tři Mario Cartelli.

Přestože v utkání musel brankář Jan Chábera čelit řadě ošemetných situací a za jeho zády zvonila také tyč, nakonec uhájil čisté konto.

Plzeň se tak po předehrávce přiblížila minimálně účasti v předkole play off.  Na šesté Vítkovice, které drží poslední příčku zajišťující přímý postup, momentálně ztrácí dva body.

Geus Okna Kladno - Lasselsberger Plzeň 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky:
8. Smrek (M. Straka), 27. Tomas (Cartelli, Redlihs), 34. Redlihs (Tomas, Kracík), 41. Smrek (Redlihs), 49. Cartelli (Vostřák, M. Straka). Rozhodčí: Mikula, Turčan - Bejček, J. Svoboda. Vyloučení: 11:10. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1805.
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, A. Novotný, Šmach, Kameš, Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, F. Mrázek, Bělohlav - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.
Plzeň: Chábera - Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Ludvík - Adamský, Jan Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

1. Slavia Praha 48 22 8 6 12 165:133 88
2. Moeller Pardubice 48 23 5 7 13 156:136 86
3. Litvínov 48 22 5 3 18 148:140 79
4. Energie Karlovy Vary 48 18 7 9 14 139:132 77
5. Sparta Praha 48 19 7 6 16 134:129 77
6. Vítkovice Steel 48 19 7 4 18 135:124 75