7. 1. 2008 21:40
Slavia Praha - GEUS OKNA Kladno 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Martin Procházka vystřílel Kladnu výhru
Martin Procházka vystřílel Kladnu výhru | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Hokejová Slavia nevyužila v pondělí možnost vrátit se do čela tabulky. V dohrávce 38. kola hokejové O2 extraligy totiž podlehla na svém hřišti Kladnu 1:3.

Hrdinou utkání se stal hostující útočník Martin Procházka, jenž zaznamenal hattrick.

Svěřenci Vladimíra Růžičky přitom vstoupili do utkání aktivněji a už v úvodní desetiminutovce si připravili několik nadějných příležitostí. Doležalovu a Klepišovu šanci však skvěle zneutralizoval kladenský brankář Orct.

V závěru první části mohli udeřit hosté. Poprvé na sebe výrazně upozornil Martin Procházka, ovšem tentokrát ještě síť za brankářem Svobodou nerozvlnil. Podobně si vedl o chvíli později také Horna.

Oboustranně atraktivní duel pokračoval i ve druhé třetině. V jejím začátku se dostal do vážné příležitosti slávistický Hruška, jenže ani on Orcta nepřekonal.

Kladno hrálo trpělivě a úspěchu se dočkalo se v 37. minutě. V přesilové hře otevřel přesnou střelou účet zápasu Martin Procházka. Radost Středočechů však netrvala ani minutu. Za dalších 26 vteřinách totiž odpověděl přesným zásahem Klepiš a určil tak nerozhodný stav po dvou třetinách.

Rozuzlení proto přišlo až ve třetím dějství. V té ukázali větší vůli po vítězství hostující hráči a rozhodující trefy se dočkali jedenáct minut před koncem. Po trase Bělohlav - Patera, se kotouč dostal k Procházkovi, který šokoval Sazka Arenu druhým zásahem.

Slávisté si v dalších minutách vynutili tlak, jenže nedokázali překonat skvělého Orcta.

Chyby se naopak dopustil brankář Svoboda, jenž vyhodil puk mimo hrací plochu a nabídl tak kladenským výhodu přesilovky pěti proti třem. V té zajistil plný bodový zisk pro hosty třetím zásahem Martin Procházka.

Pro středočeský výběr je to neuvěřitelný výsledek, protože na ledě Slavie nevyhrál předtím více než tři roky. Navíc jeho famózní série trvá, nyní je nejlepším týmem co se týče posledních dvanácti zápasů. Svěřenci kouče Müllera nebodovali pouze v jednom z nich!

HC Slavia Praha - HC GEUS OKNA Kladno 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
37. Klepiš (Hruška) -  37. Procházka (Bělohlav), 49. Procházka (Patera), 56. Procházka (Patera)
Slavia: Svoboda - Žižka, Vašíček, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Tomica, Beránek, Hruška - Sup, Červenka, Bednář - Vondrka, Rataj, Doležal - Růžička, Holec
Kladno: Orct - Nádašdi, Hájek, Schnabel, M. Štěpánek, Ševc, Šmach - Diviš, Patera, Martin Procházka - Gulaš, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Čurilla, Z. Nedvěd, Tomajko.