reklama

Réway má pomalu nakročeno do Slovanu, Sparta mu bránit nehodlá

Martin Réway. Martin Réway. autor: Milan Kammermayer
O hokejového obránce Martina Réwaye, jenž momentálně v pražské Spartě nehraje, má velký zájem klub KHL Slovan Bratislava. "Budeme za Martina požadovat adekvátní náhradu," řekl sparťanský tiskový mluvčí Tomáš Zetek.

Praha - Hokejový útočník Martin Réway by ze Sparty mohl odejít do Slovanu Bratislava. Účastník Kontinentální ligy má o slovenského reprezentanta, kterého Pražané minulý týden vyřadili z kádru, zájem a český tým se jednání nebrání.

"Draftovali jsme ho a práva v KHL na něj máme. Je to velký talent, ale ještě mě čekají jednání s generálním manažerem Sparty, kde vše probereme. Chceme vědět, co se vlastně stalo," uvedl generální manažer Slovanu Maroš Krajči pro slovenská média.

Sparta se jednání nebrání. "Budeme ale za Martina požadovat adekvátní náhradu," řekl tiskový mluvčí Tomáš Zetek. Nespecifikoval, zda bude extraligový tým požadovat hráčskou nebo finanční kompenzaci. Pravděpodobnější je finanční odstupné za Réwaye, který má ve Spartě smlouvu do konce sezony.

Aktuálně druhý tým české extraligy vyřadil útočníka z kádru poté, co jeho zástupce vedení klubu sdělil, že Réway nechce za Pražany hrát a chce být vyměněn jinam. Od té doby dvacetiletý talent trénuje s prvoligovými Benátkami nad Jizerou, které jsou farmou Sparty. Do soutěžních utkání však ještě nezasáhl.

"Jsme si vědomi kontroverzní pověsti, kterou Martin má. Na jedné straně jsou pravidla, která musí každý hráč plnit, na druhé na Slovensku tolik velkých talentů nemáme," uvedl Krejči na adresu kapitána slovenské reprezentace na letošním juniorském mistrovství světa, na kterém tým kouče Ernesta Bokroše nečekaně získal bronzové medaile. "Musíme najít způsob, jak ho udržet při hokeji a zároveň ho přesvědčit, že jsou určitá pravidla, která musí dodržovat. Uvidíme, jak vše dopadne," dodal manažer Slovanu.

reklama