Rozsíval začal velký obrat Rangers, Straka ho dokončil

zh
4. 2. 2008 7:44
Montreal - New York Rangers 3:5
Scott Gomez (vlevo) slaví gól do sítě Montrealu s Marcem Staalem a Jaromírem Jágrem. | Foto: Reuters

Montreal -  V neděli měla zámořská NHL na programu jediný zápas. V Montrealu domácí odehráli druhé utkání s newyorským týmem za sebou.

V sobotu si jasně poradili s Islanders 4:1. V neděli jako by neměli duel s Ostrovany v nohou, začali proti Rangers pořádně zostra.

Po první třetině vedli Canadiens 2:0, po úspěšném trestném střílení Sergeje Kosticyna ve 26. minutě dokonce už 3:0. Jenže pak možná přece jen došly síly, navíc Jezdci prokázali velkou vůli.

Ve 29. minutě snížil Michal Rozsíval s asistencí Martina Straky na 1:3. Český bek tak napravil své vystoupení z první části hry, kdy Montreal potrestal oba jeho pobyty na trestné lavici.

O pouhých 24 vteřin později překonal Christobala Hueta i Brandon Dubinsky a náskok domácích se pořádně smrsknul.

Ve 36. minutě ho pak Scott Gomez zcela vymazal. Ve třetí třetině se tedy začínalo o vítězství bojovat znovu od začátku.

V 51. minutě si Petr Průcha připsal asistenci na trefu Chrise Druryho a hosté poprvé vedli. Martin Straka jim pak brankou z 59. minuty zaručil klidný závěr střetnutí bez strachu o výsledek. Rangers vyhráli 5:3.

"Bylo to vítězství obrovských charakterů, pochvaloval si podle agentury AP kouč New Yorku Rangers Tom Renney. "Jestliže něco vystihuje naše poslední tři zápasy a povahu našeho týmu, pak je to právě toto," pokračoval hrdě.

Výsledek:
Montreal - New York Rangers 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
Branky: 4. Markov, 14. Kovaljov, 26. Kosticyn  - 29. Rozsíval (Straka), 30. Dubinsky, 36. Gomez, 51. Drury (Průcha), 59. Straka