reklama

Růžička: Že nebudou hvězdy z NHL? Dalo se to čekat

V roce 2010 dokázal Vladimír Růžička s podceňovaným týmem uspět. Zvládne to i letos? V roce 2010 dokázal Vladimír Růžička s podceňovaným týmem uspět. Zvládne to i letos? autor: Reuters
Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička je smířený s tím, že na mistrovství světa v Minsku bude mít v kádru jen minimum hráčů z NHL.

Basilej - Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička je smířený s tím, že na mistrovství světa v Minsku bude mít v kádru jen minimum hráčů z NHL. Stejně jako před čtyřmi lety se již řada hokejistů z různých důvodů omluvila. Svůj start zatím potvrdil jen útočník Jiří Hudler z Calgary, který se k týmu připojí příští týden.

"Po olympiádách je to pořád stejné. Dalo se to čekat. Pro všechny je to stejné, i další země jsou na tom podobně," řekl Růžička novinářům v Basileji, kde reprezentace absolvuje dvě přípravná utkání s domácím Švýcarskem. "Uvidíme, jak to dopadne. Ještě se vyvíjí situace kolem hráčů z prvního kola," poukázal na boje ve Stanleyově poháru, kde proti sobě hraje několik týmů, jejichž hráči svůj start přislíbili.

Celkem s nadhledem bere Růžička časté dotazy novinářů, jak se situace vyvíjí. "Nikdo jiný se neptá, co je nového," pousmál se. "Nového nebude nic. Řekl jsem to už na začátku, že je sice fajn, že hráči přislíbí start, ale pak se to vyvíjí jinak," poukázal na fakt, že s řadou omluvenek počítá od začátku.

Jako v roce 2010? Chybí Jágr

Podobnou situaci zažil v roce 2010, kdy se omluvily více než dvě desítky hráčů. Do Německa nakonec jelo jen pět hráčů z NHL, mezi kterými byla dvojice brankářů Tomáš Vokoun a Ondřej Pavelec. Tehdejší situaci ale Růžičkovi stávající kádr, v němž je řada mezinárodně nezkušených hráčů, ještě nepřipomíná.

"Není tady Jarda (Jágr). Až přijede, pokud přijede, tak to možná připomene," rozesmál se Růžička, který stále čeká na rozhodnutí hvězdy New Jersey. Nejpozději na konci Švédských hokejových her příští týden chce mít o nominaci jasno. "Tam to rozstřelíme," řekl kouč. V neděli 4. května chce po návratu ze Stockholmu oznámit konečné složení týmu pro MS.

reklama