reklama

Hollweg dostal za zranění Vrbaty další distanc. Na pět duelů

Ryan Hollweg opět zaměstnal disciplinární komisi Ryan Hollweg opět zaměstnal disciplinární komisi autor: Tomáš Liška
Plzeňský útočník Ryan Hollweg při faulu kolenem zranil Davida Vrbatu z Mladé Boleslavi, disciplinární komise jej potrestala pětizápasovým distancem.

Praha - Další dodatečný trest si u diciplinární komise vykoledoval hokejový rabiát Ryan Hollweg. Plzeňský útočník, který tentokrát pyká za zranění Davida Vrbaty z Mladé Boleslavi, dostal pětizápasový distanc.

Ten vstoupí v platnost po vypršení automatického zastavení činnosti na jedno utkání za druhý osobní trest v soutěži a potrvá do 11. ledna včetně.

Předseda disciplinární komise Karel Holý Hollwegův zákrok ve zkráceném řízení vyhodnotil jako faul kolenem. Při rozhodování o trestu přihlédl k tomu, že americký útočník byl v posledních dvou letech vícekrát trestán a navíc Vrbatu zranil.

Od roku 2012, kdy Hollweg působí v extralize, se disciplinární komise zabývala jeho zákroky či jednáním osmkrát. V šesti případech mu byl uložen trest nepodmíněného zastavení činnosti. Naposledy dostal koncem září rekordní distanc na deset zápasů za faul na Tomáše Vlasáka, po odvolání mu ho výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje zkrátil na sedm utkání.

reklama