reklama

Liberec? Podle bookmakerů získá titul Sparta. Kdo na ni vsadil nejvíc?

Sparta momentálně řeší brankářskou otázku. Josef Jandač už prý ví, jestli do brány pošle Tomáše Pöpperleho, nebo Dannyho Taylora. Sparta momentálně řeší brankářskou otázku. Josef Jandač už prý ví, jestli do brány pošle Tomáše Pöpperleho, nebo Dannyho Taylora. autor: Milan Kammermayer
Ačkoliv liberečtí Bílí Tygři suverénně ovládli základní část hokejové extraligy, v play off je podle sázkových kanceláří největším favoritem Sparta. Podle Petra Šraina z Fortuny Pražanům nejvíc věří i samotní sázkaři.

Praha – Byť základní část extraligy suverénně ovládl Liberec, největší šanci na mistrovský titul má podle bookmakerů Sparta. Pražanům věří i sázkaři. Největšími outsidery zůstávají hokejisté Olomouce.

Spartu do role největšího favorita pasuje Tipsport, generální partner české nejvyšší soutěže, i Fortuna. Bílí Tygři, kteří v základní části dosáhli na rekord v počtu bodů (118) i výher (41), ale mají takřka stejné šance.

Kdo získá extraligový titul? Sázkové kanceláře to vidí následovně:

Klub Tipsport Fortuna
Sparta 3,3 3,3
Liberec 3,5 3,4
Plzeň 8 7,5
Hradec Králové 8 7,7
Mladá Boleslav 15 15
Chomutov 16 16
Zlín 17 18
Olomouc 25 26

Svěřencům budoucího kouče české reprezentace Josefa Jandače věří i samotní sázkaři. "Na Spartu je vloženo 80 procent sázek, druhý tým je Liberec. Dalších deset procent je rozloženo na zbylé týmy. Reálně se ale dá mluvit o tom, že někdo byl ochotný vložit peníze do Sparty a Liberce," říká Petr Šrain, PR manažer Fortuny. "Nejvyšší částka je sto tisíc na Spartu. Bavíme se tedy o potenciální výhře 330 tisíc."

Před startem extraligy přitom sázkaři vkládali největší důvěru do Třince, jenže ta časem vyprchala. Oceláři, stříbrné mužstvo z loňska, s hvězdným kádrem dlouhodobě tápali. Proto přišly hráčské změny, při nichž v klubu skončili také Jakub Klepiš a Erik Hrňa. Točili se i trenéři. Jiří Dopita, který nastoupil před Vánoci, byl už třetím koučem na třinecké lavičce. Vzkříšení však s sebou nepřinesl.

Oceláři, největší ligový favorité, mohli začít plánovat dovolenou po předkole play off, v němž se Zlínem prohráli 2:3 na zápasy. Přitom měli důvěru 50 procent sázkařů Fortuny. To na brněnskou Kometu, která rovněž nenaplnila vysoká očekávání, si dovolilo vsadit jen 15 procent lidí. Zbytek dal peníze na Chomutov, jenž sérii ovládl poměrem 3:1.

Největším outsiderem je Olomouc

Uspějí vítězové předkola i ve čtvrtfinále? Proti Spartě a Liberci se budou spíše pokoušet o zázrak, přesto nejsou největšími outsidery v boji o titul.

Bookmakeři nejméně věří Olomouci, které přisoudili kurz kolem 25. Hanáci přitom zakončili základní část na páté příčce a excelovali v defenzivě. Dostali jen 112 gólů (lépe si vedli jen suverénní Bílí Tygři) a měli druhé nejlepší oslabení. Umění bránit teď můžou zužitkovat v sérii proti ofenzivní Plzni.

Olomoučtí byli největšími outsidery už před začátkem sezony, podle prognóz měli hrát baráž. Letošní ročník extraligy však nabídl řadu překvapení. V kurzu na celkovou výhru si polepšili i hráči Liberce, Mladé Boleslavi, Plzně a Chomutova. Očekávání bookmakerů plní Sparta, Hradec a Zlín.

Nestandardní sázky? Leda u Jágra

Ačkoliv nejvyšší česká soutěž patří spolu s NHL a Kontinentální ligou k nejoblíbenějším mezi tuzemskými hokejovými fanoušky, nabízí jen standardní sázky.

"Příležitostí, co zajímavého nebo nestandardního vypsat, tam moc není. Všichni se soustředí hlavně na hokej. Dalo by se vypsat, jestli například během play off dojde k výměně trenéra, ale držíme se standardní nabídky," podotýká Petr Šrain z Fortuny.

Ta se přitom v případě takového Jaromíra Jágra nebojí použít fantazii. Můžete si vsadit například na to, zda útočník Floridy nahradí v prezidentském křesle Miloše Zemena nebo jestli se stane moderátorem nejmenované komerční televize.

reklama