Sen o titulu žije. Karlovy Vary srovnaly finálové drama

14. 4. 2008 22:00
Karlovy Vary - Slavia Praha 4:1
Hokejisté Karlových Varů se radují z jedné z pondělních branek do sítě Slavie
Hokejisté Karlových Varů se radují z jedné z pondělních branek do sítě Slavie | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů jsou stále ve hře o extraligový titul. V šestém zápase finálové série odvrátili na domácím ledě mečbol Slavie a vynutili si rozhodující sedmé utkání.

Zápas, který už mohl rozhodnout o titulu, začaly oba celky rozvážně, ale domácí se začali prosazovat i díky přesilovým hrám. Hned v té první se do šance dostával Kumstát, ale v rozhodující moment mu utekl puk.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Pak málem nahozením zpoza branky překvapil Adama Svobodu Pech, ale gólman Slavie nakonec nepříjemnou situaci zvládl. Karlovy Vary měly možnost ke skórování i v další početní výhodě, Skuhravý z ideální pozice nepropálil Svobodu.

V 10. minutě už se však mohli domácí příznivci radovat. Jaroslav Kristek dostal od Ondřeje Němce přesnou přihrávku na modrou čáru a nadvakrát dostal puk do slávistické branky.

Pražané mohli odpovědět po dvou minutách, ale Červenka dorážkou minul odkrytou branku domácích. Západočeši měli další možnost zvýšit opět v přesilové hře.

Hanzlíkovu střelu ovšem skvěle zlikvidoval Adam Svoboda. Jenže slávistický gólman kapituloval o minutu později. Úspěšným střelcem byl znovu Kristek, když přehodil ležícího brankáře hostů.

Hra v početní výhodě přinesla štěstí i Slavii. V 18. minutě Drtina pálil na Mensatora, ten jen vyrazil před osamoceného Bednáře, který bez problémů doklepl do prázdné branky - 1:2.

Mensator udržel domácím vedení

Ve druhé třetině rozproudila na dlouho diváky jen potyčka mezi karlovarským Josefem Řezníčkem a Tomášem Mickou.

Nejstaršímu hráči na hřišti se nelíbil nájezd slávistického útočníka do gólmana Mensatora, ale se zlou se potázal a navíc si vykoledoval i o jeden trest víc než jeho sok, takže Slavia hrála přesilovku.

V početní výhodě ale Růžičkovi svěřenci nic nebezpečného nevymysleli. Přesilová hra ale nepomohla ani domácím, naopak ve 27. minutě mohli inkasovat po akci Červenky s Bednářem.

Domácí měli okamžitě šanci na reparát, jenže i tentokrát byla nebezpečnější Slavia. Hruška ujel obráncům a řítil se sám na Mensatora, karlovarský brankář fantastickým zásahem betony zachránil.

Připomeňte si:
Slavia před rekordní návštěvou nakročila k titulu
Střelec Klepiš: Rekordní debakl? To nás nezajímalo

Slávisté se nikam nehnali, jakákoliv jejich akce ale byla hodně nebezpečná. Lukáš Mensator se tak měl co ohánět a hlavně jeho zásluhou šli do závěrečné třetiny domácí s jednogólovým náskokem.

Ojedinělý protiútok zhatil naděje slávistů

Tvrdých soubojů je ve finále dostatek
Tvrdých soubojů je ve finále dostatek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ten mohla Slavia zlikvidovat hned na začátku třetí části, když v početní výhodě zatlačila domácí před jejich brankou. Mensator však odolal.

Pražané byli i nadále aktivnější, ale Karlovarští se na chvíli vymanili z náporu a hned se jim podařilo navýšit své vedení. Do dvoubrankového trháku poslal Energii po Řezníčkově přihrávce Mudroch, který propálil po pěkné kombinaci od modré čáry Adama Svobodu.

Třetí gól dostal domácí na koně, ještě zvýšit jejich náskok mohl Kraft a Skuhravý, ale Svobodu se jim překonat nepodařilo. Nevzdávali se ani červenobilí, jejich protiútoky ovšem končily většinou na pozorné obraně Západočechů.

Ti naopak vyráželi do brejků a v jednom z přečíslení napálil Polák tyč Svobodovy branky. Pražanům už se přes veškerou snahu zápas zdramatizovat nepovedlo. Ve hře bez brankáře naopak Marek Melenovský zvýšil na 4:1.

První možnost k zisku titulu tak svěřenci Vladimíra Růžičky nevyužili, série se vrátí ve středu do Prahy, kde na domácím ledě Slavie rozhodne o extraligovém titulu sedmý zápas.