Série Pardubic skončila v ´zápase unavených´

8. 11. 2011 20:38
20. kolo extraligy: Vítkovice - Pardubice 5:3
Ladislav Kohn (vlevo) a Marek Malík v souboji před Romanem Málkem
Ladislav Kohn (vlevo) a Marek Malík v souboji před Romanem Málkem | Foto: Marian Ježowicz

Vítkovice - Třízápasová vítězná série hokejových Pardubic, která tým z východu Čech vynesla až na čtvrté místo extraligové tabulky, skončila v úterý na kluzišti Vítkovic.

Východočeši podlehli domácímu Steelu 3:5, když rozhodující branku na 4:3 inkasovali necelé čtyři minuty před koncem zápasu z hole Jana Káni. Pardubicím nepomohly k bodům ani dvě branky čerstvé posily Pavla Brendla.

V posledním utkání před reprezentační přestávkou, kterou vyplní tunaj Karjala, tak tři body urvali Vítkovice, jimž ovšem i nadále patří osmá příčka tabulky.

Sparta prohrála s Budějovicemi, do čela jde Liberec
Kladno v Boleslavi předvedlo tajfun, diváci odcházeli

"Na nás se projevila únava z dlouhé série zápasů v říjnu. Myslím, že jsme doplatili na náročný program," prohlásil po utkání dle ČTK Ladislav Lubina.

Pardubice stejně jako většina týmů extraligy v říjnu a na začátku listopadu hrály v podstatě každý druhý den.

"Ceníme si vítězství po výkonu, kdy hráči šli jasně na krev. Hráli jsme doma třetí zápas v řadě, což je při našem stylu, při kterém se doma snažíme nahánět soupeře, hrát aktivně a agresivně, strašně těžké. To se jednoznačně projevilo ve druhé třetině, kdy hráči šlapali vodu. Tohle vítězství je strašně cenné tím, že hráči šli na krev," souhlasil s náročností zápasového programu domácí Mojmír Trličík.

Dohrávka 1. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 18. J. Káňa (Kudělka, Burger), 36. Walker (Sloboda, Pohl), 42. Szturc (Strapáč), 56. J. Káňa (Pohl, Burger), 60. Rehák (Burger, Štefanka) - 8. Brendl (Sičák), 37. Brendl, 42. Buchtele (Kousal, V. Kočí). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 4017.

Sestavy:

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Rehák, Bartoň, Ovčačík - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, Húževka, Walker - Šedivý, Strapáč, Szturc - Pabiška, Štefanka, T. Káňa - od 21. min. navíc Kolouch. Trenéři: Trličík a Moták.

Pardubice: M. Růžička - Sičák, Kolář II, Píša, V. Kočí, Benák, Borer, Drtina - Kolář I, Koukal, Brendl - Bartek, Buchtele, Kousal - Sim, Elkins, T. Zohorna - Radil, Nahodil, Rákos. Trenéři: Hynek a Lubina.