reklama

Šílené. Fenomenální. Gigantické. Vítejte doma, Švýcaři

Švýcarskou lavinu zastavila až žlutá zeď. Jinak nikdo! Švýcarskou lavinu zastavila až žlutá zeď. Jinak nikdo! Foto: Reuters
Švýcarští hokejisté jsou po mistrovství světa oslavováni ve své zemi jako hrdinové.

Curych - Švýcarští hokejisté jsou po mistrovství světa oslavováni ve své zemi jako hrdinové a nic na tom nezměnila ani finálová porážka 1:5 od domácího Švédska. Jejich tažení turnajem označila média za fenomenální, gigantické, brilantní, historické.

"Speciálně ve sportu se má se superlativy šetřit. Ale to, co ukázali švýcarští hokejisté v uplynulých dvou týdnech, pro to vlastně neexistují slova," uvedl komentátor listu Blick, který všechny zmíněné přívlastky použil v jedné větě.

Dalším superlativem uvedl list v titulku zprávu o tom, že nejužitečnějším hráčem turnaje byl zvolen švýcarský obránce Roman Josi. "Šílené!" napsal.

Speciální vydání a zadarmo

"Devět vítězství na cestě do finále a na konci stříbro, které má cenu zlata," shrnul vystoupení Švýcarů deník ve speciálním vydání, které dnes, v den svatodušního svátku, bylo na stáncích k dostání zdarma. Na svém webu bude živě přenášet odpolední přílet týmu do Curychu.

"Nikoliv prohrané zlato, ale vyhrané stříbro," napsal o finále server sport.ch. Vyjmenoval také pět důvodů nečekaného úspěchu švýcarského celku: týmový duch, trenér Sean Simpson, hlad po úspěchu, rozdělení zodpovědnosti a průběh turnaje.

"Ten začal výhrou nad Švédy, kteří byli doma pod tlakem, a po úspěších nad ještě nesehranými Kanaďany i Čechy sebevědomí narostlo ještě víc. Ta víra ve vlastní síly byla pak cítit až na tribuně," napsal server.

reklama