11. Liberec 20/25
12. Mladá Boleslav 20/23
13. Znojmo 20/23
14. České Budějovice 20/21

Praha - Hokejisté pražské Slavie nevstřelili v pátečním utkání dvacátého kola O2 extraligy ani jeden gól a prohráli na ledě Zlína 0:1. Rozhodující trefu si připsal už v první třetině Stanislav Balán, který zužitkoval rychlý brejk.

Svěřenci Vladimíra Růžičky tak nedokázali navázat na středeční úspěch z Ligy mistrů, kdy porazili po nájezdech Curych 5:4. Zlín naopak tímto vítězstvím opět potvrdil, že se mu na domácím ledě daří.

Úřadující mistr se ale i přes porážku posunul díky lepšímu skóre do čela průběžné tabulky, neboť dosud vedoucí Vítkovice utržily na svém ledě porážku od Liberce v poměru 2:6.

Zvítězit na hřišti soupeře se podařilo i pražské Spartě. Ta zavítala k tradičnímu utkání na led Kladna a odvezla si tři body za vítězství 3:1.

Skóre zápasu se ale poprvé měnilo až v pětadvacáté minutě, kdy se během přesilové hry prosadil Radek Bělohlav. Hostům se ovšem  i přes nepříznivý vývoj podařilo zinscenovat obrat ještě do druhé přestávky.

Nejprve vyrovnal tvrdou střelou František Ptáček a 108 vteřin před sirénou otočil vývoj na utkání na stranu Sparty Ondřej Kratěna, jenž zužitkoval povedenou souhru s Výborným.

Domácí se sice v poslední části hnali vpřed, ale v koncentrované obraně soupeře si nevěděli příliš rady. Naopak v závěru pečetil výhru 3:1 pohotovou dorážkou Michal Broš.

Plzeň nestačila na Litvínov. Boleslav přestřílela Třinec

Sérii tří dosavadních proher v řadě neprolomila Plzeň. Ta nedokázala najít v domácím prostředí potřebný klid a podlehla LItvínovu 1:2.

Přitom se původně zdálo, že Západočeši dovedou utkání alespoň do prodloužení. Proti byl však hostující útočník František Lukeš, jenž čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby strhl vítězství na stranu Litvínova.

Severočeši si díky této výhře upevnili třetí příčku v tabulce.

Zisk cenných tří bodů mohou oslavovat také v Mladé Boleslavi. Extraligový nováček přivítal na svém ledě Třinec a po vydařené třetí třetině si vybojoval výhru v poměru 6:4.

RI Okna Zlín - HC Slavia Praha 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)