Slavia přežila další hrozbu. Roznesla Vítkovice 7:3

14. 3. 2009 19:39
Vítkovice - Slavia 3:7, stav série 3:3
Hokejisté Slavie se radují z vítězství
Hokejisté Slavie se radují z vítězství | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ostrava - Čtvrtfinálová série hokejového play off mezi Slavií a Vítkovicemi bude mít další, sedmé a poslední pokračování. Rozhodl o tom sobotní zápas, v němž obhájce titulu porazil Vítkovice 7:3.

Postupujícího do semifinále určí pondělní utkání hrané na ledě Pražanů.

Hvězdou šestého střetnutí se stal slávistický útočník Roman Červenka, který dal hattrick.

Čtěte dále: Plzeň si vynutila sedmý zápas. Pardubice skolil Vostřák

Před přeplněnými tribunami ČEZ Arény se do sebe celky pustily ve zběsilém tempu, ale touha Vítkovic po vedoucí brance vyústila jen v několik nebezpečných závarů před Nerudou, který poprvé v sérii dostal přednost před mladíkem Furchem.

Byl to možná i on, kdo Slavii přinesl štěstí. Bíločerveným se totiž premiérově ve čtvrtfinále na hostujícím ledě povedlo otevřít skóre.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Micka v úvodní přesilovce švihem z pravého křídla procedil puk za Štěpánka, který kotouč ještě vymetl z branky, ale videorozhodčí rychle potvrdil platnost zásahu.

Pražané vzali soupeři vítr z plachet. Domácím jakoby ztěžkly nohy, hosté byli pohyblivější a sedmý zápas jim o další kus přiblížil Červenka, který zůstal trestuhodně nekrytý před Štěpánkem a střelou po ledě skóroval.

Ledová sprcha sebrala Ostravanům elán.

Kouč Alois Hadamczik se tým snažil nastartovat změnou gólmanů, ale hra zůstala ve strnulosti. Vítkovičtí přesto důležitou kontaktní branku vstřelili ještě před přestávkou: v přesilovce dosáhl na odražený puk Ujčík a z úhlu přehodil Nerudu.

Bednář navýšil vedení

Druhá třetina pak byla jasně v režii domácích, i když museli přečkat krizovou situaci a dlouhé oslabení o dva hráče. Slavia sice většinu z 81 sekund strávila v pásmu, ale Sloboda ani jednu ze čtyř ran z ideálního prostoru v mezikruží nenasměroval mezi tyče.

I s psychickou výhodou ubráněného oslabení pak Vítkovice soupeře válcovaly vynikajícím pohybem.

Ačkoliv ani jim nevyšla pětatřicetisekundová přesilovka pět na tři, zredukovaná sestava Slavii přitlačila. Neruda se štěstím zmařil Kvapilovo sólo, ale pak si Štefanka vykroužil v útočném pásmu místo pro bekhendovou ránu, která zapadla pod břevno.

Hosty z hluboké defenzivy dostalo až v závěru druhé části Krstevovo vyloučení: hosté se po delší době usadili před domácí brankou a Červenka jim bombou od modré čáry vrátil vedení.

Úvod třetí třetiny zpomalila výměna rozbitého plexiskla a po několikaminutové neplánované pauze domácím zápas ještě více znechutil Bednář, který po kombinaci s Vondrkou našlápl z levého křídla a poslal puk nad Pincovou lapačkou do sítě.

Čtěte více: Zachránil Slavii před ostudou. Messiera ze sebe nedělá

Domácí si přestali věřit, jejich hru rozložily chyby a nepřesnosti.

Micka v 50. minutě už zpoza branky propasíroval puk za Pince popáté a vyprovokoval diváky k rozladěnému pískotu. I když nespokojence utišil využitou přesilovkou Hubáček, riskantní způsob hry se Vítkovicím vzápětí vymstil.

Krstev totiž nepřesnou přihrávkou z rohu u slávistické branky vyslal do sóla protihráče Červenku, který blafákem na bekhend zkompletoval hattrick. V poslední minutě zvýraznil triufm Slavie po dalším povedeném brejku Doležal.

Výsledek:
Vítkovice Steel - Slavia Praha 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)
Branky a nahrávky:
19. Ujčík (Jurečka, Burger), 33. Štefanka (Krenželok, Krstev), 52. Hubáček (Jurečka, Ujčík) - 8. Micka (Vašíček, Doležal), 13. Červenka (Vondrka, Bednář), 38. Červenka (Kadlec), 46. Bednář (Vondrka), 50. Micka (Jelínek, Kadlec), 52. Červenka, 60. Doležal (Beránek, D. Hruška). Rozhodčí: Minář, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 9398 (vyprodáno).
Stav série: 3:3.
tkovice: Štěpánek (13. Pinc) - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka, od 54. min. navíc Ovčačík - Klimek, Štefanka, Krenželok - Varaďa, Burger, Hubáček - Strapáč, Hurtaj, Kvapil - Ujčík, R. Hruška, Svačina. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
Slavia: Neruda - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Jelínek, Čermák - od 28. min. navíc Endál. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.