Slavia půjde do play off jako vítěz, Pardubice druhé

17. 2. 2009 19:59
Slavia - Kladno 4:3 PP
Slavia porazila Kladno. Ale až v prodloužení
Slavia porazila Kladno. Ale až v prodloužení | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Slavie se stali jistým vítězem základní části O2 extraligy. Obhájce titulu v úterním předposledním 51. kole zdolal Kladno 4:3 v prodloužení, když svěřence Vladimíra Růžičky nezlomilo ani vyrovnání soupeře v poslední minutě.

O triumfu Pražanů potom rozhodla porážka Pardubic s Litvínovem. Moeller tak obsadí druhou příčku, Sparta skončí třetí.

Alespoň o baráž do play off dále bojují České Budějovice, které porazily Karlovy Vary těsně 2:1. O jejich vítězství rozhodla branka osm vteřin před koncem zápasu. Na desátý Třinec, jenž prohrál s Plzní, schází Jihočechům už jediný bod.

Určitě poslední už po základní části zůstane nováček z Mladé Boleslavi.

Čtěte dále: Boleslav si stěžuje na výkon sudích v utkání na Spartě

Slavia zahájila duel s Kladnem výborně. Nejprve přečkala výpad Patery s Procházkou a hned poté se zásluhou Bednáře dostala do vedení. Jedna z největších hvězd extraligy sice nejprve neuspěla při nájezdu, ale v čase 0:59 už byl Kopřiva bezmocný.

Ovšem s postupem času se hosté osmělili a při přesilové hře ještě v úvodním dějství vyrovnal Procházka. Hráči v červenobílém získali náskok znovu ve druhé části, kdy se prosadil jiný zkušený hokejista Beránek.

Tentýž útočník zvýšil na 3:1 v 51. minutě a vypadalo to, že Slavia hladce zvítězí. Jenže Středočeši se vzpamatovali a díky dvěma brankám Horny poslali utkání do prodloužení. Těsně před jeho koncem však Sloboda rozjásal O2 arenu.

Sparta poslala Vítkovice do bitvy o vše

Další pražský tým, holešovická Sparta, si pojistila třetí místo. V dramatickém utkání zdolala Vítkovice 3:2, i když od první třetiny prohrávala 0:1 Moravský tým se radoval ve dvacáté minutě, když se před odchodem do kabin trefil Hruška

Svěřenci Františka Výborného otočili skóre, když se prosadil Langhammer a Výborný. Hosté vyrovnali Kvapilem, ovšem v 55. minutě Gulaši. Brankáře Gulašiho prostřelil dobře mířenou ranou.

Litvínov porazil Pardubice díky samostatným nájezdům, což znamená, že na Spartu teď ztrácí dva body.

Skoro vyprodaná aréna na východě Čech čekala na branku do 41. minuty. Jenže domácím nebylo nic platné, že je poslal Blažek a poté Zohorna do vedení. Severočeši dvakrát srovnali a poté i zvládli lépe rozstřel.

Pardubice nemusí být zklamané za druhé místo, v loňské sezoně nepostoupily ani do play off.

V těžké situaci je Třinec, který prohrál doma s Plzní a ve čtvrtek jej čeká souboj o všechno proti Vítkovicím. V derby půjde domácím Vítkovicím o přímou účast v play off, soupeři zase o baráž. Navíc bude mít nového kouče - Stavjaňu střídá Marek.

Čtěte dále: Třinec odvolal trenéra Stavjaňu, hokejisty povede Marek

Šanci po bídném podzimu totiž drží České Budějovice, které vděčí za tři body famóznímu finiši. Když už většina hráčů i fanoušků proti Karlovým Varům myslela na prodloužení, vítězný gól dal Michal Hudec. V čase 59:52!

Mountfield České Budějovice - Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
44. Mucha (Mertl, Hřebejk), 60. M. Hudec (Vak, Frolo) - 47. Hluchý (Dobroň, Sailer). Rozhodčí: Hodek, Kubeš - Barvíř, Pavlovič. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 3836.
Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Moeller Pardubice - Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
41. Blažek z tr. střílení, 52. Zohorna (Somík) - 45. Jánský (Reichel), 54. Bahenský (Punčochář, Jenáček), rozhodující sam. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Husička, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 9490.

BK Mladá Boleslav - RI Okna Zlín 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
5. J. Novák (Král), 9. Klimenta (J. Moravec, D. Vrbata), 33. T. Sýkora (Padělek) - 29. Galvas (Hamrlík, Leška), 55. Köhler (Kučný), 58. Andrašovský (Míka), rozhodující sam. nájezd Andrašovský. Rozhodčí: Mikula, Homola - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5, navíc Balán (Zlín) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3265.

Slavia Praha - Geus Okna Kladno 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
1. Bednář (Červenka), 25. Beránek (Kadlec), 51. Beránek (Vondrka), 65. Sloboda (Žižka) - 16. Martin Procházka (Patera), 52. Horna (Šmach), 60. Horna (Patera, Martin Procházka). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 4682.

Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
2. Peterek (Polák), 59. Seman (Peterek) - 8. Straka (Vostřák), 13. Adamský, 32. Straka (Smrek). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 12:10, navíc Kováčik (Třinec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3018.

Sparta Praha - Vítkovice Steel 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
39. Langhammer (Vykoukal, Kratěna), 40. D. Výborný, 55. Gulaši (Kratěna, Broš) - 20. R. Hruška (Strapáč), 42. Kvapil (Stehlík, Šimíček). Rozhodčí: Minář, Šindler - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 5666.

Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
25. Mrázek (Selingr), 28. Dopita (Mrázek, Erat), 55. M. Růžička (Haman), 65. M. Růžička - 10. R. Vrbata (Podkonický, Modrý), 17. Žabka (Kašpařík), 48. R. Vrbata (V. Nedorost, Podkonický). Rozhodčí: Polák, Fraňo - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. Diváci: 1957.

Čtvrtek 19. února - 52. kolo:
17:30 Znojemští Orli - Slavia Praha (výsledky vzájemných zápasů v této sezoně: 1:4, 3:2 po sam. nájezdech, 3:4), Litvínov - Geus Okna Kladno (2:1 v prodl., 4:0, 0:3), Vítkovice Steel - Oceláři Třinec (2:3 v prodl., 3:2 po sam. nájezdech, 3:2 v prodl.), Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice (5:8, 3:2, 2:5), Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec (2:3, 2:3, 2:3), RI Okna Zlín - Sparta Praha (4:2, 5:4 v prodl., 2:4), Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav (3:4 po sam. nájezdech, 3:2 v prodl., 2:3 v prodl.).