Slavia se probránila k výhře, rozhodne se v Pardubicích

14. 3. 2014 19:53
Jediný gól Marka Tomici šest minut před koncem rozhodl o tom, že se série předkola play off vrací do Pardubic.
Slavia vrací sérii do Pardubic. Rozhodl o tom jediný gól Marka Tomici.
Slavia vrací sérii do Pardubic. Rozhodl o tom jediný gól Marka Tomici. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Jméno posledního čtvrtfinalisty play off Tipsport extraligy není známo. Slavia na domácím ledě porazila Pardubice a srovnala stav série na 2:2. O postupu rozhodne nedělní pátý zápas v Pardubicích.

Pardubice přestřílely Slavii v O2 areně v poměru 41:14, ale skvělý Dominik Furh v bráně domácích pochytal vše. V 54. minutě pak udeřil Marek Tomica ránou mezi betony Hudáčka.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži: čtěte ZDE.

Bez Kadlece Slavia jen bránila

Slavia do utkání nastoupila bez zraněného kapitána Petra Kadlece a jeho klid v rozehrávce chyběl od prvních minut. Slavia od začátku zápasu, vyjma Jelínkovy rány do tyče, bránila a nechávala soupeře hrát, jenže hosté nabídnuté šance ani přesilovky nedokázali zužitkovat.

Slavia nehrála za celý zápas přesilovku ani jednu.

Tlak Pardubic sílil hlavně ve druhé třetině, kdy se v gólových šancích ocitli Cetkovský, Tybor i Zohorna.

"Bráníme a třeba se nám to podaří ubránit i ve třetí třetině. Třeba se štěstím gól dáme. Holt nejsme tvořivé typy a musíme to bránit," říkal výmluvně České televizi po druhé třetině domácí obránce Juraj Valach.

Tomica se trefil mezi betony

A na jeho slova došla. Pardubice měly více ze hry i v poslední části, Slavia se dál do útoku vůbec nepouštěla. S ojedinělou šancí ale naložila výborně: šest minut před koncem se mezi kruhy dostal k ráně Tomica a se štěstím propálil Hudáčka mezi betony.

Až pak se začal hrát hokej hodný nápisu play off. Slavia chtěla náskok pojistit, Pardubice zase vyrovnat. Hosté hrající celé utkání jen na tři formace ale dost sil na zvrat nenašli, a to ani v power play, kdy se musel Furch hodně natahovat po dvou dělovkách Sýkory.

Rozhodne až pátý zápas v Pardubicích. Hraje se v neděli.

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 54. Tomica (P. Jelínek, Stránský). Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Charvát, Zavřel. Vyloučení: 5:0. Bez využití. Diváci: 5708. Stav série: 2:2.

Slavia: Furch - Knot, Kolařík, Valach, Wharton, Šenkeřík, Holub, od 32. navíc Štich - Bednář, Žejdl, Krenželok - Stránský, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., J. Doležal - Vrdlovec, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Pardubice: Hudáček - Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, V. Kočí - P. Sýkora, T. Zohorna, Cetkovský - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Nahodil, Semorád. Trenéři: Venera a Říha ml.

Skupina o udržení: Kladno v generálace na baráž porazilo Chomutov

Druhé zápasy dnes měla na programu také skupina o udržení, ve které už v podstatě o nic nejde. Sledované tak bylo především utkání Kladna s Chomutovem, už jistých dvou účastníků baráže o udržení v extralize.

Kladno na domácím ledě před zraky 1000 diváků dokázalo Piráty porazit 2:1, přestože už od sedmé minuty gólem Hrušky prohrávalo. O obrat se postarali Pavel Patera a Pavel Kolařík.

Ve druhém utkání Litvínov rozstřílel Karlovy Vary 5:1. Dva kanadské body si připsal za asistenci i Martin Ručinský, který se stále nerozhodl, jestli bude pokračovat s aktivní hokejovou kariéru i následující sezonu.

2. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Hanzl (Posmyk, Ručinský), 15. Majdan (Jurčík, Pavlík), 16. Lukeš (Hübl), 18. Hanzl (Martynek, Ručinský), 23. Trávníček (Pavlík, Chaloupka) - 46. Balán (Pohl). Rozhodčí: Homola, R. Polák - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 826.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Gula, Posmyk, Zeman, Chaloupka, Pavlík - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Jurčík, Trávníček. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Karlovy Vary: Řehoř - Rýgl, Bičánek, Kubka, Gulaši, Dresler, Šmach - Pohl, Balán, Zaťovič - Buc, Roman Vlach, Kytnár - Zucker, R. Hruška, R. Dlouhý. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Patera (David Růžička), 36. Kolářík - 7. D. Hruška (Jaroslav Svoboda, Bartečko). Rozhodčí: Minář, Horák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:7, navíc David Růžička (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1000.

Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Černošek, Majeský, P. Hořava, Kolářík - M. Hořava, Havlíček, Tenkrát - Strnad, Lukáč, Bílek - Rudovský, Patera, Eberle - Dalecký, Machač, Bajaruns. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Chomutov: M. Růžička - Pulpán, Malec, J. Stehlík, M. Jass, J. Mrázek, Krstev, Bartejs - Bomersback, Jaroslav Svoboda, Bartečko - D. Hruška, J. Straka, Kubinčák - Balej, Račuk, Hřebejk, od 21. navíc Sikora, Kämpf, O. Kaše. Trenéři: Beck, R. Kaše a Martínek.

11. Litvínov 54 18 8 7 21 115:126 77
12. Karlovy Vary 54 19 3 5 27 120:156 68
13. Kladno 54 11 7 3 33 103:159 50
14. Chomutov 54 6 0 10 38 96:198 28