Vítkovice ve čtvrtfinále, Pardubice vyhrály na Slavii

13. 3. 2014 20:49
Vítkovice porazily ve třetím utkání předkola Liberec 6:2 a postoupily do čtvrtfinále play off. Pardubice díky výhře 4:2 vedou nad Slavií 2:1.
Vítkovice potřebovaly na postup do čtvrtfinále přes Liberec jen tři zápasy
Vítkovice potřebovaly na postup do čtvrtfinále přes Liberec jen tři zápasy | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejisté Vítkovic si v nejkratším možném čase zajistili postup z předkola do hlavní fáze play off, když po dvou domácích výhrách v předkole triumfovali také na ledě Liberce. Ten ve čtvrtek porazili 6:2 a nyní budou čekat, zda narazí na Spartu, nebo Třinec.

Vedení 2:1 na zápasy se ujaly Pardubice v sérii se Slavií, kterou v O2 aréně porazily 4:2.

Zase ten úvod

Liberec se z předchozích dvou duelů nepoučil a znovu inkasoval hned na začátku utkání. Po 121 vteřinách využil Vandas okamžiku, kdy zůstal zcela osamocený před brankovištěm, a procedil puk skrz Lašáka. Dvougólové vedení hostům zajistil v 11. minutě dorážkou Šedivý, ovšem brzy snížil pohotovou tečí Víšek.

Záhy mohl přidat domácím další ránu do vazu Burger, ale chybu při rozehrávce nepotrestal. Naopak Severočeši tlačili a ve 38. minutě vyrovnal v přesilovce Výtisk. Jenže nerozhodný stav měl jepičí život, za dalších 77 sekund vrátil Ostravanům vedení Huna. A když ve 43. minutě přidal čtvrtý gól Burger, bylo rozhodnuto.

Liberecká snaha se změnila v křeč, zbytečné fauly a nárůst rozdílu skóre. Bílí Tygři sice měli skvělý finiš v základní části, ovšem v předkole končí už po třech zápasech.

Pardubice byly o krok napřed

Také na Slavii šli jako první do vedení hosté. Po úvodním oťukávání přetavil mírnou převahu Pardubic v gól z mezikruží pálící Benák. Jenže radost Pardubicím brzy zkazil Doležal, jenž za dalších 45 vyrovnal. Do kabin však šli přece jen spokojenější Východočeši, když se 11 sekund před sirénou dostal za obranu Pražanů Sýkora a prostřelil Furcha podruhé.

Slavia po změně stran soupeře zatlačila, ale její nápor otupilo dvojité oslabení. Navíc ve 38. minutě zvýšil na 3:1 Ďaloga. Šanci na zvrat ještě Pražanům dala Kadlecem využitá přesilovka, při power play však Růžičkovi svěřenci inkasovali počtvrté.

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápasy:

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 13. Víšek (Gřegořek, Bulík), 38. Výtisk (Bartek, Hunkes) - 3. Vandas (Kolouch, E. Němec), 11. Šedivý (Szturc, J. Káňa), 39. Huna (Svačina, Roman), 43. Burger (Húževka, Strapáč), 56. Stehlík (Barinka, Burger), 60. Vandas (E. Němec, Kolouch). Rozhodčí: Hribik, Souček - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 13:8. Využití: 1:2. Diváci: 4936. Konečný stav série: 0:3.

Liberec: Lašák - Hunkes, Vitásek, Gřegořek, Výtisk, Voráček, Čakajík, Derner - Vampola, Nedvěd, Filippi - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, T. Urban, J. Vlach - K. Jass, Zacha, Bulíř. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Vítkovice: Šindelář - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Kovář, Pastor - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Kolouch, E. Němec - J. Káňa, Szturc, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. J. Doležal (V. Růžička ml., Kolařík), 54. Kadlec (Knot, P. Jelínek) - 17. Benák (T. Zohorna), 20. P. Sýkora (T. Zohorna, Benák), 38. Ďaloga (T. Zohorna, P. Sýkora), 60. Semorád. Rozhodčí: Minář, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6651. Stav série: 1:2.

Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Valach, Kolařík, Šenkeřík, Holub, od 21. navíc Knot - Krenželok, Langhammer, Sklenář - Bednář, P. Jelínek, T. Doležal - Skokan, V. Růžička ml., J. Doležal - Žejdl, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Pardubice: Hudáček - Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, V. Kočí - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Mozer - Kolář, Nahodil, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.